מפריצת דירות לכלא: בית משפט השלום בפ"ת גזר את דינו של נאשם בעבירות רכוש ל-7 שנות מאסר מאחורי סורג ובריח ואת שותפו גזר ל-42 חודשי מאסר בפועל.

בשבוע שעבר, נגזר דינם של 2 נאשמים (42, 34 מפ"ת וירושלים), לאחר שהורשעו בסדרת עבירות רכוש ובהן ריבוי התפרצויות לדירות מגורים וגניבות מתוך אותן דירות בערים רבות: כפר סבא, רעננה, נתניה, פ"ת, בת ים, חולון ות"א. הם נתפסו על ידי משטרת ישראל ולאחר פעולות חקירה ארוכות הוגש נגדם כתב אישום.

צילום: shutterstock

2 הנאשמים חברו בצוותא לביצוע שורה של עבירות רכוש, תוך שהם עושים שימוש באביזרים ייעודיים לפריצה שאף נתפסו ברשותם שעה שנעצרו.

הנאשם הראשון הורשע בגין 13 עבירות של פריצה לדירות מגורים וב-17 מעשי גניבה, נהיגה בזמן פסילה ועבירות נוספות. שותפו, נאשם 2, הורשע ב-5 עבירות של פריצה לבתים, 5 עבירות גניבה בצוותא ועוד.

עוד התברר ממהלך החקירה כי הפורצים ביצעו את עבירות הפריצה לדירות מגורים בזמן קצר, לעיתים כמה פריצות באותו היום, לאור יום וללא כל מורא, כשישנו פוטניצאל רב להימצאות בעלי הדירה בזמן הפריצה.

מהדירות גנבו הנאשמים רכוש רב, יקר ערך ובעל ערך לבעליו: מחשבים ניידים, תכשיטים רבים וכסף מזומן בסכום כולל של עשרות אלפי שקלים.

בחלק מהמקרים, הפורץ הראשון הגיע כשהוא נוהג ברכבו של חברו, ללא רישיון נהיגה וללא ביטוח לרכב ואף כשהוא פסול נהיגה. בכך, הסב הנאשם נזק עצום לא רק לרכושם של בעלי הדירות אלא גם סיכן באופן ברור את משתמשי הדרך.

בית המשפט השלום בפ"ת גזר, בין היתר, על נאשם הראשון שבע שנות מאסר מאחורי סורג ובריח ועל נאשם השני גזר בין היתר 42 חודשי מאסר מאחורי סורג ובריח.