החברה לתרבות ולפנאי בכפר סבא יוזמת סדרת קונצרטים ייחודיים של התזמורת הקאמרית כפר סבא בניצוחו של בנימין יוספוב, עבור ילדי צהרוני גני היול"א ולתלמידי בתי הספר היסודיים בעיר. הקונצרטים ייערכו כחלק מסל התרבות העירוני. במסגרת התוכנית המוסיקלית הילדים והתלמידים יחשפו למגוון רחב של יצירות מהרפרטואר הקלאסי ולאחר מכן יתקיים שיח של הנגנים יחד עם הילדים והצוותים החינוכיים.

התזמורת הקמארית במהלך הקונצרט השבוע | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא

הקונצרטים הראשונים נערכו כבר השבוע בהיכל התרבות בכפר סבא לילדי כיתות ג'- ד' והם עסקו בנושא "רוקדים מסביב לעולם". במסגרת זו, שמעו התלמידים יצירות קנוניות שונות, ביניהן: מארש תורכי של מוצארט, ולס של שוסטקוביץ, מחולות הונגריים של ברהמס, קאן קאן וכן יצירות נוספות.

בטרם הקונצרט נערך תהליך הכנה ממושך בבתי הספר, במהלכו נפגשו התלמידים עם הנגנים וכן הכירו את היצירות.  לאחרונה התקיים קונצרט קאמרי מלא של תזמורת כפר-סבא שלווה במיצג וידאו ארט וקטעי מחול שיבצעו רקדניות המגמה למחול של קונסרבטוריון כפר סבא בניהולה של קארן סטוק. התוכנית זכתה להצלחה גדולה בקרב הילדים והצוותים שנהנו מתוכנית ייחודית. תוכנית זו מועברת גם בקרב תלמידי כיתות א'- ב'.

ילדי צהרוני גני היול"א (יום לימודים ארוך) נהנים מהתוכנית המוסיקלית "צליל עמים" המותאמת להם, במהלכה הם לומדים את היצירות עם הגננות והמורות למוסיקה ולסיום מגיעים לגן הרכבים של כלי נגינה לקונצרט מסכם.