עשרות מכולות אשפה, טרקטורים שעובדים בלי הפסקה והררי אדמה מעורבבים בפסולת בנייה ‑ כך נראה שטח הצמוד לבית העלמין הישן גאולים בכפר סבא. לטענת תושבים, לפני כתשע שנים השתלט אדם על השטח והפך אותו לאתר פסולת פיראטי. לטענתם, כל פניותיהם לעירייה נתקלו בחוסר מענה.

המכולות ליד בית העלמין. נפלו בין הכיסאות | צילום: פרטי

בתגובה לפניית "ידיעות השרון" באחרונה, השיבו בעירייה שהנושא ידוע ומוכר למשטרה, אך בבדיקה עם המשטרה התברר שהנושא אינו ידוע ואינו מוכר לה. אחד מתושבי האזור פנה שוב למשטרה ולמנכ"ל העירייה, איתי צחר, ומבדיקה בשטח נראה, כי עבודות פינוי הפסולת באזור נמשכות בלי כל הפרעה, והררי הזבל רק גדלים.

"העירייה טוענת שהנושא בטיפול, אך לא ברור לי אילו פעולות נעשו בתשע השנים האחרונות, כדי להגן על הרכוש הציבורי, לדאוג לשלום הציבור, למנוע זיהום קרקע, ומן הסתם לפעול על פי החוק", כתב התושב. "ברור שגם אם תיפסקנה העבודות היום, על העירייה יהיה להוציא מאות אלפי שקלים ואולי מיליוני שקלים מכספי משלם המיסים להחזרת המצב לקדמותו. כסף זה יכול לשמש למטרות טובות יותר".

עוד תוהה התושב המודאג, מדוע לא נאכף צו פינוי פולש על האדם שפלש לשטח, ומדוע המשטרה אינה מציבה במקום ניידת דרך קבע וקונסת את עשרות המשאיות שנכנסות לדבריו יום‑יום לאזור.

מעיריית כפר סבא נמסר: "הטיפול בנושא זה נמצא באחריות ובסמכות משטרת ישראל והמשרד להגנת הסביבה".

ממשטרת כפר סבא נמסר: "הנושא ייבדק".