לאחר מערכת בחירות סוערת במיוחד, אשר לא נראתה כמותה זה תקופה ארוכה בעיר, ושכללה בין היתר תלונות רבות במשטרה, השחתת שלטים, השמצות ועוד, מתחיל בימים אלה ראש העירייה הנבחר, רפי סער, במהלכים ראשונים לקראת כניסתו לתפקיד בעוד כשבועיים, ולקראת הרכבת הקואליציה שתכהן לצדו. ישיבת מועצת העיר הראשונה צפויה להתקיים ככל הנראה בתחילת החודש הבא.

על פי התוצאות הסופיות בבחירות, בנוגע להרכב מועצת העיר לקדנציה הקרובה, סיעת מרצ בראשות עילאי הרסגור-הנדין נותרה כסיעה הגדולה ביותר (ארבעה מנדטים), כשאחריה צועדות רשימתו של רפי סער "דרך חדשה" (3 מנדטים), רשימת "תנופה" בראשות עו"ד איתן צנעני (3 מנדטים), רשימת "כפר סבא מתקדמת" בראשות הדר לביא (3 מנדטים) ורשימת "כפר סבא בראש" בראשות יוסי סדבון (3 מנדטים).

סיעת תפו"ח בראשות יובל לוי נותרה עם שני מנדטים, הליכוד בראשות אורן כהן עם מנדט אחד, "הרשימה שלנו" בראשות עו"ד עדי לוי סקופ ורשימת "כפר סבא אחת" בראשות צביקה צרפתי עם מנדט אחד כל אחת.

החברים הצפויים בקואליציה המסתמנת: דני הרוש ואוסנת ספורטה מרשימתו של סער, כאשר הצפי הוא כי הרוש, שכיהן בעבר כסמנכ"ל התפעול בעירייה, ימונה כסגן ראש העירייה. אליהם יצטרפו כנראה עדי לוי סקופ, אורן כהן, איתן צנעני, אמיר קולמן וקובי רפאל ("תנופה").

הגוש החוסם המסתמן (מימין) . לאן יטה הרסגור?

צילומים: פרטי, מיכאלה קונטיני, ראובן קפוצ'ינסקי, רמי זרנגר, ליאור פילשטיינר, איתמר רותם 

"התחילו שיחות" 

משיחות עם גורמים במערכת הפוליטית עולה, כי יוסי סדבון, שהפסיד בסיבוב השני לסער, ויובל לוי (שהגיע רביעי בסיבוב הראשון) מתכננים הקמת גוש חוסם לסער באופוזיציה, ואף שוחחו על העניין, לטענת יודעי דבר.

לצורך כך, הם ינסו למשוך אִיתם לאופוזיציה גם את הדר לביא ואת עילאי הרסגור-הנדין, שחברו לסדבון לאחר הסיבוב הראשון. יש לציין, כי כדי להרכיב קואליציה יהיה על סער לחתום הסכמים קואליציונים עם 11 חברי מועצה לפחות.

אם הרשימות שבראשן עומדים סדבון, לוי, לביא והרסגור-הנדין יישבו באופוזיציה, יהיה להן רוב, אך נכון לכרגע הרסגור-הנדין, שכיהן בעבר כסגן ראש עירייה, אינו פוסל אפשרות של חזרה לשורות הקואליציה. לוי מסר בתגובה לכך, כי "השמועות הללו רחוקות מהאמת". לדברי, ראש העירייה הנבחר, רפי סער: "התחילו שיחות, בינתיים אנחנו עדיין לא שם".

"ראש העירייה טרם פנה אליי. איחלתי לו בהצלחה ושחובת ההוכחה עליו", מסרה לביא, תוך שהיא מסרבת להתייחס לכוונותיה במועצה, "הרכבת הקואליציה תלויה בראש העירייה". לדברי הרסגור-הנדין: "אנחנו רוצים ליישם כמה שיותר מהעקרונות שאנחנו מאמינים בהם. הכל תלוי בקווי הייסוד של הקואליציה שתתגבש. אם הם לא ישקפו את ערכינו, נוכל לשרת בגאווה רבה את תושבי כפר סבא מהאופוזיציה". 

"יש כאן אבסורד. היתה בחירה דמוקרטית והציבור אמר את דברו", מוסר גורם במערכת הפוליטית בעיר. "קבוצה שמובלת על ידי יוסי סדבון, יובל לוי והדר לביא לא קיבלה את דין הבוחר, ומנסה ליצור גוש חוסם ולהפריע למי שנבחר לבצע את עבודת העירייה".