סביר להניח שהרגשתם על רכבכם את הנתון הבא. מנתוני פנגו עולה כי מספר בדיקות החנייה בכפר סבא הוא הגבוה במדינה ביחס לכמות האוכלוסייה. 

עוד עולה כי רק ירושלים ותל אביב מקדימות את כפר סבא בכמות בדיקות החנייה הנעשות בעיר. מבחינה כמותית מקדימה כפר סבא ערים רבות וגדולות ממנה, כששכנותיה רעננה, הוד השרון והרצליה, כלל אינן ברשימה. מי שכן מופיעות אחרי כפר סבא ברשימה בהתאמה הן: חיפה, בני ברק, רחובות, רמת גן, נתניה, אור יהודה ואילת.  

פקח בכפר סבא. נותנים עבודה | צילום ארכיון: יוגב עמרני

עם זאת הנתון המעניין ביותר, היא העובדה שב-2017 כפר סבא כלל לא הייתה ברשימת 20 הגדולות, ובתוך שנה בלבד הצליחה לקפוץ לטופ הארצי במספר בדיקות החנייה. מה בדיוק קרה בין 2017 ל-2018? לא ברור. אבל אין ספק שהפקחים העירוניים עובדים הרבה יותר.

מהנתונים עולה כי כפר סבא היא חלק מגל עולה של הגברת האכיפה בנושאי חנייה בכל הארץ. כך למשל, בחמש השנים האחרונות הכפילו את עצמן מספר הבדיקות, זאת בעוד מספר הרכבים עלה רק ב-26 אחוזים.

עוד עולה מדוח פנגו העובדה כי השעה העמוסה ביותר למציאת חנייה בכל הארץ היא 11:00, ובה נמצא מספר ההפעלות הגדול ביותר. אוגוסט הוא החודש העמוס ביותר למציאת חנייה בישראל, כשהיום העמוס ביותר למציאת חנייה ב-2018 הוא יום חמישי, בניגוד ל-2017 בה יום ראשון היה היום בעל העומס הגבוה ביותר. זמני החנייה הארוכים ביותר נרשמו בחודשים נובמבר ודצמבר, כשפנגו מייחסת נטיה זו לפגישות העסקים הנועלות את השנה הכספית, כך במקביל עלה גם מספר החניות באותה התקופה במקומות הבילוי הסמוכים לאיזורי התעשיה.

בכל מקרה, אם אתם חפצים במציאת חנייה עדיף שתוותרו על השעה 11:00 בימי חמישי באוגוסט הקרוב. לא רצוי.

רועי אלבז, מנכ"ל פנגו, אמר לאור הדוח: "במהלך השנה החולפת יצאנו עם שתי בשורות משמעותיות לציבור הנהגים בישראל. הראשונה, כניסה לתחום טיפולי הרכב עם שירות פנגו עד הבית שמציע גם נוחות מירבית לנהג וגם ערך מוסף בכל הנוגע לעלויות המוסכים. הבשורה השנייה היא הרחבת התשלום בכבישי אגרה באמצעות אפליקציית פנגו עם צירופו של כביש 6 חוצה צפון החדש. גם במהלך שנת 2019 נשיק חידושים ושירותים נוספים לציבור הנהגים בישראל". 

 מעיריית כפר סבא טרם הגיבו לדוח.