מזרח השרון כמרקחה. משיחות שניהלנו עם פקידים רמי דרג במסדרונות ארוכים במיוחד, עולה כי כבר בתוך שנה ב-1 באפריל 2020, צפויות להתמזג שתי הערים השכנות, הוד השרון וכפר סבא לכדי רשות אחת איתנה, "הוד סבא". המהלך שצפוי לחסוך כסף רב עבור התושב הקטן, יחבר את שתי הערים משני עבריו של כביש 531 לכדי מעצמה עירונית אחת.

גבולותיה של הוד סבא. שתי גדות ל-531, שתיהן שלנו | צילום: באדיבות המרכז למיפוי ישראל

כזכור, ביולי האחרון, רפי סער, ראש עיריית כפר סבא הנוכחי ואז עדיין מתמודד די אנדרדוגי, הצהיר כי חזונו לספח את הוד השרון לכפר סבא וליצור "כפר סבא גדולה". הרעיון זכה אז להתנגדות מצד גורמים הוד השרוניים, כשבין השאר צוטט סגן ראש עיריית הוד השרון דאז, יגאל שמעון כאומר: "לספח את כפר סבא לטירה השכנה".

אלא שמים רבים זרמו ברחוב סוקולוב וניכר שחלומו של סער קורם עור וגידים. כך למשל לפי טיוטת ההסכם המסתמן, על מנת לחזק את הקשר בין הערים, חורשת אוסישקין הכפר סבאית ההיסטורית היושבת על אדמות הוד השרוניות, תיחרש לגמרי, יזרה עליה מלח וייבנה עליה קניון חדש בשם "חמדנים בעיר". בקומה השנייה והשלישית של קניון זה יוקמו משרדי העירייה החדשים של "הוד סבא". טרם ברור אם בראש הרשות החדשה יעמוד ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, או שמא מדובר בראש עירייתה של הוד השרון, אמיר כוכבי. אופציה שלישית שמעלה חיוך בקרב התושבים החדשים היא אופציית הקונסולים הרומית, במסגרתה יכהנו השניים יחדיו.

עוד עולה מההסכם כי במסגרתו יוכלו לדרוש תושבי כפר סבא החדשים של הוד סבא זיקה אמיתית לנטע ברזילי ובר רפאלי ותתאפשר להם גישה חינמית לאגם האקולוגי של נווה נאמן, מנגד תתאפשר לתושביה הדרומיים של הוד סבא, הלא הם ההוד השרונים, גישה חופשית לאושילנד ולמתחם ג'י. עוד עולה כי חומת הפרדה מערבית תוקם בין הוד סבא לבין רעננה, כדי לחזק את הזהות המקומית החדשה, וגם סתם כדי להשאיר אותם בחוץ.

גם אנחנו כבר מוכנים עם הלוגו. מיינט הוד סבא

מתנועת "שלושה חתולים וחצי" שדיברה על מיזוג שנים רבות לפני רעיון "הסיפוח" של סער נאמר: "אנחנו מברכים על האיחוד על אף שהגיע באיחור סמלי של כ-70 שנה. הוד השרונים וכפר סבאים מסרבים להיות אויבים". מנגד, תנועות רדיקליות שמקורן בשולי החברה טענו כי האיחוד לא יעבור בשקט וכי עדיין לא נאמרה המילה האחרונה בנושא.

עוד עולה כי במסגרת חיזוק הזהות המשותפת יושמעו בשיעורי של"ח בכיתות "הוד השרוניות" שירים של הראל סקעת ועידן רייכל באופן סטריאופוני. על כך נאמר על ידי בכיר הוד השרוני: "לכל תעלול יש גבול".

את תגובתן של עיריות כפר סבא והוד השרון, טרם הצלחנו להשיג.