מהלומה לראש העירייה רפי סער לאחר שבית המשפט המחוזי בלוד נתן הערב (שני) צו מניעה נגד מינויה הצפוי של יולי גת, מנהלת המטה הפוליטי שלו, לתפקיד מ"מ מנכ"לית מפעל המים.

הדר לביא, רפי סער ויולי גת

בית המשפט נעתר לבקשתה של חברת מועצת העיר, הדר לביא, להוציא צו מניעה בדבר אישור המינוי שהיה אמור להיות מאושר הערב. 

כזכור, בסוף השבוע העבירה לביא דרישה לראש העיריה רפי סער, עם העתק לרשם האגודות השיתופיות, להוריד מסדר היום את המינוי הצפוי שאמור היה להיות מאושר בישיבת הנהלת אגודת מפעל המים היום (שני). 

"אין חולק", כתבה לביא, "כי יולי גת שימשה בבחירות האחרונות לרשויות המקומיות כמנהלת מטה הבחירות  של ראש העיר המשמש גם כיו"ר אגודת מפעל המים כפר סבא והמשיכה להיות יד ימינך ומעורבת בכל עניינך הפוליטיים גם בתקופה שלאחריה, ולמעשה עד היום. מכאן, שקיימת בין יולי גת לבין יו"ר האגודה זיקה פוליטית מוגברת ובעצימה מובהקת, דבר שלכאורה מהווה ניגוד עניינים בולט וזועק לשמיים".

הדר לביא אמרה היום בתגובה: "בית המשפט דיבר היום באופן ברור. הדיון במינויה של מנהלת המטה הפוליטי של ראש העיר לא יתקיים עד שראש העיר, שהוא גם יו"ר הדירקטוריון, יגיב בדבר ניגוד העניינים שלדעתי ניכר פה. לדעתי יש הרבה מה לתקן במפעל המים, גוף ששייך לכולנו, תושבי העיר. חזקה על כולנו לוודא שהוא עובד עבורנו כמו שצריך". 

מעיריית כפר סבא נמסר: "מדובר ב'פייק צו'. בשעה שהעיר בפיתוח שגשוג וצמיחה, הדר לביא עוסקת בזוטות ומוציאה צווים לא רלוונטיים רק כדי לתפוס כותרות. כך למשל הוציאה היום צו על ישיבה שלא היתה כל זאת כדי לקבל כותרות בעיתונים".

אורן כהן, חבר מועצת העיר וסגן ראש העיר המיועד הוסיף: "הצו הוליד עכבר. הישיבה נדחתה לפני הגשת הצו ומשכך לא היה בו כל צורך".