חדש בכפר סבא: רמזור מיוחד להולכי רגל השקועים בטלפון הסלולרי בהגיעם לצומת דרכים.

צילום: דן אמנון ברק חדשות השרון

השבוע הופעל לראשונה רמזור מיוחד המקובע בתוך המדרכה ומסונכרן עם רמזור הולכי הרגל. הרמזור הותקן בצומת מרכזי במרכז כפר סבא ברחובות "וייצמן-הרצל" .

מדובר בפיילוט ראשוני שנועד לבדוק האם הוא בטיחותי להולכי הרגל זאת לאור התופעה המוכרת של הולכי רגל השקועים בתוך מסך הנייד ולעיתים אינם שמים לב לתנועה או למעבר החצייה אותו הם חוצים. המצדדים במיזם החדשני טוענים, כי המציאות מוכיחה שישנן תאונות רבות הנגרמות מחוסר תשומת לב של הולכי הרגל עקב הסחת דעת, ופעמים רבות נהגים נתקלים בהולכי רגל אשר חוצים מעבר חציה מרומזר בלי לשים לב שהוא אדום זאת עקב בהייתם במסך.

מנגד, טוענים המתנגדים כ מדובר במיזם לא בטיחותי באשר הוא נותן גושפנקה לשימוש בטלפון נייד ומסיר את האחריות שיש לכל אדם לשמור על בטיחותו: "זה נותן 'אור ירוק' לשימוש בטלפון נייד גם במצבים מסוכנים. מה עוד, שהמיזם  לא יכול לתת מענה לחציה במעברי חצייה שאינם מרומזרים". 

סגן ראש העיר ומחזיק תיקי התחבורה, הקיימות והחדשנות, עילאי הרסגור-הנדין: "הרמזור הוצב כפיילוט ללא עלות עבור העירייה, ונבחן את פעולתו, בדגש על תרומתו הבטיחותית. אנו מתכוונים להכניס לכפר סבא פיילוטים חדשניים במגוון תחומים, ולהפוך את כפר סבא למוקד של חדשנות, כעיר השואפת להפוך לראשונה בשרון בכל ההיבטים של החיים העירוניים. פיילוט רמזור הרצפה הוא רק אחד מהחידושים שאנחנו עורכים בתחום מעברי החצייה, בהם הנהגת גל ירוק להולכי רגל והוספת מעברי חצייה חדשים, לצורך חיבור שבילים ירוקים להולכי רגל ולרוכבי אופניים".