שוברים שיאים | צילום אילוסטרציה: Shutterstock

לפי נתוני מפת המצוינות הרי שכפר סבא יכולה להיות מאושרת לגבי העלייה המתמדת המסתמנת מצפייה בכמות התלמידים הזכאים לבגרות 5 יחידות במתימטיקה. מדובר למעשה בעלייה בזכאות התלמידים בעיר במקצוע היוקרתי, זו השנה החמישית ברציפות.

כפר סבא מדורגת במקום העשירי בכל הארץ בקטגוריה זו. כ-300 בוגרי מערכת החינוך בכפר סבא המהווים 21.7 אחוזים מכלל התלמידים, זכאים לבגרות ב-5 יחידות מתימטיקה. אחוז זה גבוה משמעותית מהממוצע הארצי העומד על 14.3 אחוזי זכאות. עד כאן החדשות הטובות.

ועתה לחדשות הפחות המשמחות. כל שכנותיה של העיר בשרון עולות עליה בקטגוריה זו. הוד השרון המדורגת במקום ה-7 בארץ עומדת על 25.3 אחוז. רעננה מדורגת במקום ה-4 עם 29.3 אחוז, והרצליה נמצאת במקום ה-3 עם 29.7 אחוזים.    

העלייה המתמדת באחוזי הזכאות בכפר סבא לאורך השנים

"מפת המצוינות של ישראל" מציגה את שיעור התלמידים אשר נבחנו בחמש יחידות במתמטיקה בין השנים 2010-2017. הנתונים במפה מתבססים על נתוני משרד החינוך שאוגדו על-ידי קרן טראמפ.

יש לציין כי כל ערי השרון נמצאות מעל הממוצע הארצי, אולם ניתן למצוא הבדלים בין הערים השונות. כך למשל רמת השרון, המדורגת בין המקומות הראשונים במדרג החברתי-כלכלי, היא גם המובילה בשיעור בוגרי 5 היחידות במתמטיקה בישראל (40.7 אחוזים). הרצליה קטפה את המקום השלישי במדרג הכללי ואת המקום הראשון מבין הערים הגדולות בארץ.