שובתת הרעב אביבה עמרן (63) אושפזה אתמול (שני) בבית חולים מאיר לאחר שחשה ברע בעקבות שביתת הרעב שהחלה בה עד "להחזרת ההפקעה של שטח מגוריה" . 

אביבה עמרן. צילום: ביקורת בונה

עמרן טוענת כי לפני מספר שנים הפקיעה עיריית כפר סבא את השטח בו היא מתגוררת לטובת בניה, ש"עושק את זכויותיה". 

"בשנים האחרונות עברתי שבעים מדורי גיהינום לא שבע", היא אומרת, "שלושה ראשי ערים דחו אותי בלך ושוב, יהודה בן חמו, צביקה צרפתי וגם רפי סער. רק לפני שבועיים הבטיח לי סער שהוא יטפל בבעיה, והיום הוא אפילו לא מזמן אותי לפגישה בנושא. הגיעו מים עד נפש. אני כבר לא יודעת מה לעשות". 

טענותיה של עמרן, שמתבררות בחודשים האחרונים גם בבית המשפט, נוגעות להליך הפקעה של שטח בו היא מתגוררת מזה עשרות שנים, הנמצא בתחום הפקעה של שטח ציבורי פתוח על פי תוכנית בניין עיר שאושרה מזה מספר שנים, וזכות התנגדות לה כבר אינה קיימת.

תיעוד: ביקורת בונה

מעיריית כפר סבא נמסר: "מדובר במקרה פרטי של תושבת, המצוי בהליכים משפטיים בבית משפט ולפיכך לא נוכל להתייחס למקרה ופרטיו לאור צנעת הפרט.

"עם זאת, יצוין כי השטח המדובר נמצא בתחום ההפקעה לשטח ציבורי פתוח, ע"פ תכנית בניין עיר מאושרת כחוק. מדובר בתכנית שנעשתה לפני מספר עשורים ולכן זכות ההתנגדות להפקעה כבר אינה קיימת.

"בימים אלה מקודמת תוכנית ע"י יזם פרטי שהינו אחד מבעלי החלקה, תכנית להתחדשות עירונית אשר במסגרתה יש נסיון להגיע להבנות ביניהם כך שהעירייה אינה צד בנושא".