דן אברהם רשתי (37) מכפר סבא, הוא שיאן ימי המילואים הכפר סבאי לשנת 2018. רשתי, עורך דין במשרד מירון, בן ציון ופריבס, שירת 127 ימי מילואים במהלך 2018, במסגרתם שירת בתפקיד מפקד סוללה בגדוד 508. על הדרך הוא גם נשוי ואב ל-5 ילדים.

רב סרן (במיל') רשתי התגייס לגדוד 403 בחיל התותחנים, לאחר מכן יצא לקורס מפקדים ולקורס קצינים ולאחר ההשלמה החילית, שירת כקצין סיור בגדוד עד פירוקו. לאחר פירוקו של הגדוד עבר להיות חונך סיור, קמב"ץ (קצין מבצעים), קצין סיור בגדוד 508, סגן מפקד סוללה ולבסוף מפקד הסוללה באותו גדוד, בתפקיד זה הוא משרת עד היום.

דן אברהם רשתי (משמאל עם הזקן) וחייליו | צילום: דובר צה"ל 

ואיך הוא הגיע לשיא המדובר? "השירות חשוב מאין כמותו, אין לי ארץ אחרת", מספר רשתי. "תפקיד מפקד הסוללה בפרט הוא בעל משמעות רבה וחשובה ביותר, החוליה האחרונה בשרשרת הפיקוד אשר מפקדת בפועל על החיילים ואשר משפיעה השפעה של ממש על שדה הקרב".

"כמפקד על חיילים אני רואה את ההקרבה והקושי שחיילי נושאים על גבם וכמה שזה כיום לא מובן מאליו לשרת במילואים", מוסיף רשתי בנוגע לשירות המילואים. "אני חושב שצעדים כגון הנחה בארנונה למשרתי המילואים הם צעדים נבונים וחכמים, לא כי חיילי ואני עושים מילואים בשביל ההנחה או בעבור תשלום זה או אחר. נעשה ונמשיך לעשות זאת גם ללא אותה תמורה גשמית כי אנו מבינים ויודעים את החשיבות שבשירות המילואים, אלא לצ'פר ולהעניק מעט לאישה ולילדים שנשארים מאחור, וצריכים הכי הרבה את התמיכה והעזרה בזמן ההיעדרות מהבית בשירות המילואים".

ומה הרגע הכי זכור משירות המילואים? "מלחמת לבנון השנייה, 2006. היינו גדוד המילואים הראשון שגויס למילואים, כשאשתי נשארה בבית בהריון ראשון ולצערי, החטוף והחלל אלדד רגב הוא בן דודה, כך שההרגשה הייתה שאתה נלחם על המשפחה שלך".