עיריית כפר סבא מקיימת מאז שעות הבוקר המוקדמות הערכות מצב תכופות, העוקבות אחר התפתחות האירועים, בהשתתפות מפקדים מפיקוד העורף.

הערכת מצב עם ראש העירייה. צילום: דוברות הרצליה

כבר בשעות הבוקר נפתחו כלל המקלטים הציבוריים בעיר. באשר למקלטים בבתים משותפים, העירייה פונה לתושבים ומבקשת כי יבדקו את כשירותם וכי המקלטים פנויים לשעת הצורך. 

בנוגע למערכת החינוך, בשלב זה ובהתאם להנחיות ההתגוננות של פיקוד העורף, הלימודים במוסדות החינוך בעיר התנהלו היום כסדרם, אך הוחלט על ביטול כל הפעילויות שתוכננו להתקיים מחוץ למוסדות החינוך לפעילות תרבות, סיורים, טיולים וכדומה, וכולל יציאת תלמידים למשמרות הזה"ב, מתוך אחריות וזהירות.

כל הצהרונים התקיימו היום (שלישי) כסדרם, למעט מועדונית "קדימה" – שם בוטלה הפעילות

חשוב לציין: באשר לפעילות פנאי – מאושרת פעילות באתרים בהם קיים מרחב מוגן, המתאים בשטחו למספר המשתתפים ושזמן ההגעה אליו אינו עולה על 90 שניות. פעילויות אשר אינן עומדות בתנאים האמורים בוטלו.

בהערכת מצב נוספת שתתקיים הערב, תיקבע מתכונת פעילות מערכת החינוך בעיר בהמשך.

כמו כן, בשל המצב הביטחוני ותוך נקיטת משנה זהירות, הוחלט כי לא יתקיימו פעילויות הכרוכות בנוכחות קהל. לאור האמור, בוטל משחק כדורעף בליגת הבוגרים שהיה אמור להתקיים היום כאולם תיכון בר לב, כמו גם משחק כדורסל בליגת הבוגרים שהיה אמור להתקיים היום באולם היובל.

פעילויות נוספות שהוחלט על דחייתן: פתיחת תערוכה בבית האמנים ברחוב גלר 4, אספות הורים, פעילות אחר הצהריים בבית למשפחות מיוחדות ואירוע סטיילינג שהיה אמור להתקיים במרכז "קיפוד".

עיריית כפר סבא נמצאת בקשר רציף עם צה"ל ועם כוחות הביטחון וערוכה לכל שינוי בהנחיות, הנוגעות לביטחון תושביה, ותעדכן בכל שינוי בהנחיות.

תושבים המבקשים לקבל מידע נוסף, מוזמנים לפנות למוקד העירוני 106. כמו כן, ניתן להתעדכן במוקד החירום שבאתר העירייה, בקישור הבא:

https://www.kfar-saba.muni.il/?CategoryID=392