רפי סער שנכנס הבוקר (ג') ללשכת ראש העירייה, יכול להיות רגוע בנושא אחד לפחות. לפי נתוני הגיוס שפורסמו על ידי דובר צה"ל, עולה כי הנוער הכפר סבאי בין 20 הטובים בארץ בנתוני הגיוס לצה"ל, גם בגזרה הנשית וגם בגזרה הגברית.

קבלו ח"ח | צילום: Shutterstock

מהנתונים עולה כי בנות כפר סבא מדורגת במקום התשיעי (עלייה של 7 מקומות ביחס לשנה שעברה) מבחינת נתוני הגיוס, כאשר 80.7 אחוז מהן מתגייסות, מתוכן 90.2 אחוז הולכות לשירות משמעותי לפי צה"ל ו-8.5 אחוז במיצוי לקצונה. בכך למעשה מתברגת כפר סבא בין הערים החזקות ביותר בנתוני הגיוס לנשים.

מבחינת הבנים, הרי שהם ירדו מספר מקומות ביחס לשנה שעברה. השנה ממוקמים הכפר סבאים במקום ה-14 (10 בשנה שעברה) בנתוני הגיוס של צה"ל. בין הבנים התגייסו 84.2 אחוז, 49.1 מתוכם לשירות משמעותי ו-9 אחוז במיצוי לקצונה.

נתוני הגיוס של הנשים. הישג מדהים | נתונים: דובר צה"ל

בכל הנוגע לשכנות, הרי שאימפריית הגיוס של חי אדיב היוצא מהוד השרון כבשה את הפסגה עם המקומות ה-2 אצל הנשים, וה-3 אצל הגברים. כאשר אצל הבנות מהוד השרון מתגייסות 86.6 אחוז, 92.4 אחוז מתוכן בשירות משמעותי ו-9.1 אחוז מיצוי לקצונה. הבנים מהוד השרון במקום ה-3 עם שיעור גיוס של 91.2 אחוז, 47.2 אחוז בשירות משמעותי לפי צה"ל ו-12.8 אחוז מיצוי לקצונה.

רעננה, לעומת זאת, בה קיימת אוכלוסיה דתית-לאומית בולטת ממוקמים הגברים במקום ה-9 בארץ (83 אחוז גיוס, 53.6 אחוז משמעותי). עם זאת, בקרב הבנות רעננה לא מופיעה כלל בין 20 הראשונות.

נתוני הגיוס של הגברים. חזקים בכל החזיתות | נתונים: דובר צה"ל

מקום 14 בקרב הבנים | צילום: דובר צה"ל

לסיכומו של עניין, הרי שבכל הנוגע לגיוס לצה"ל כפר סבא מצליחה להתמקם במקומות גבוהים גם אצל הבנות וגם אצל הבנים בכל הארץ.