תופעה מטרידה: מעדויות תושבים עולה שזוגות צעירים מקיימים יחסים אינטימיים בחניון בית העלמין "נורדאו" בכפר סבא וכן בסמוך לבית העלמין הישן במגדיאל, בגבול כפר סבא הוד השרון (בסמוך ליער אוסישקין). 

הכניסה לבית הקברות נורדאו בכפר סבא. צילום: פורום חברות הקדישא

מתלונות שהגיעו למערכת "מיינט כפר סבא" נראה כי לא מדובר בתופעה שולית. "לא מדובר ברכב אחד או שניים אלא לפעמים בחמישה ושישה רכבים בו זמנית", אומרים תושבים המבקשים לטפל בתופעה המטרידה וטוענים לביזוי כבוד המתים. 

"אני לא מבין, לאנשים אין בית?", אומר תושב העיר המבצע ריצה בשעות הערב המאוחרות ועובר במתחמים אלו, "אתה רץ ורואה רכבים חונים מרחוק. זה נראה תמים, אבל אז אתה ממש חולף לידם ורואה דברים שלא צריך לראות והכי גרוע שזה ממש בסמוך לבית העלמין. זו בושה. אתה ממשיך לרוץ עוד כמה דקות, ושוב, רואה את אותה תופעה, ושוב, ליד בית העלמין, רק הפעם של הוד השרון. זה לא רק מביך. זה גם מטריד". 

על פי העדויות, נראה שהעובדה שבתי העלמין מרוחקים יחסית מאזור מגורים הפכה אותם לפופולאריים עבור זוגות שמבקשים להתבודד. 

"פעם בית העלמין היה באמת מרוחק", אומרת תושבת העיר, "אבל כעת יש הרבה שכונות, כמו 'הראשונים' והתפתחות שכונת 'תקומה', שקירבו את חניון בית העלמין גם למגורים. אני לא מעיזה אפילו בשמונה בערב לצאת מהבית סתם בשביל טיול עם הכלב באיזור הזה. זה מצמרר. גם כואב שהדבר נעשה ממש בסמוך לבית העלמין. פעם אחת ראיתי זוג שיצא מתוך בית העלמין עצמו, אני לא יודעת מה הוא עשה שם בשעה 11 בלילה שאין שם אף אחד, אבל הם לא נראו לי מתאבלים". 

גורמים רבניים אליהם פנינו מדווחים כי לא היו מודעים לתופעה, וטענו כי אם אכן היא מתרחשת: "מדובר בדבר מזעזע על פי כל קנה מידה. זה ביזוי הנפטרים כמשמעו. יש לרשת את האיזורים האלו במצלמות אבטחה ואולי הדבר הזה ימנע את המשכה של התופעה המאוסה הזו".