בימים הקרובים תחל בנייתה של רמפת תל חי שתחבר את מחלף מגדיאל/תל חי לכביש 531, ובעצם תוסיף עוד יציאה כפר סבאית והוד השרון לכביש המדובר. לפי חברת נתיבי ישראל, צפי משוער לסיום העבודות הוא סוף הרבעון הראשון, קרי סוף מרץ 2020.

מחלף סוקולוב/531. בקרוב יציאות חדשות | צילום: ~Ori, מתוך ויקיפדיה

במקביל, נכון לעכשיו מתקיים מכרז לשדרוג חניית הרכבת סוקולוב ויצירת יציאה נוספת מכביש 531 מזרח, העבודות צפויות להתחיל כבר באפריל הקרוב.

ומה בדיוק יהיה שם? יציאה נוספת מכביש 531 מזרח למחלף סוקולוב שתאפשר גישה ישירה אל חניית הרכבת, וכמובן לרחוב סוקולוב עצמו. כמו כן, יתווספו 30 חניות לחניית רכבת סוקולוב הידועה בצפיפותה. 

היציאה החדשה תשרת נאמנה את תושבי מזרח כפר סבא, המעוניינים להגיע לתחנת הרכבת בסוקולוב. החדשות הפחות טובות? במהלך תקופת ההקמה יופקעו 30 חניות קיימות לטובת העבודה (שיוחזרו בסופה ביחד עם החניות החדשות).

המהנדסת תהילה לוי טלפוס, מנהלת הפרויקט בנתיבי ישראל, אמרה:

"בזכות סובלנות הציבור במהלך העבודות, יהנו מאות אלפי תושבי האזור בשני החיבורים החיוניים להם כל כך. בראייתנו כחברת תשתיות התחבורה הלאומית זה חלק בלתי נפרד ממגה-פרויקט 531".

יש לציין, כי הנושא עלה לכותרות לאחר פגישה בין חברת המועצה אביבה גוטרמן ושר התחבורה הנוכחי ישראל כץ, במהלכה סיפר לה כץ על התוכניות העתידיות לכביש.