גל של תלונות תושבים עלה בימים האחרונים על ליקויים בפינוי האשפה בעיר בעיקר בכל הקשור להחזרת הפחים למקומם והשארתם בחניות ומדרכות. כמו כן, מתלוננים התושבים על פחים שבורים ואי החלפתם. 

פחים זרוקים ברחוב רוטשילד. צילום: פרטי

תושב המשמש ועד בית של בנין ברחוב תל-חי: "לפועלים כנראה אין מספיק זמן, הם עמוסים אז הם עוזבים את הפחים מחוץ לחניה ומשאירים אותם שם לחסום את הזרוע (מחסום החניה) ואי אפשר להיכנס. זורקים אותם ככה. משאירים. אני מגלגל אותם בחזרה פנימה לתוך החדר פחים, זה שישה פחים, מלוכלך, ומה נעשה? נשאיר ברחוב?". 

גם ברחוב רוטשילד הועלו טענות דומות: "הפחים נמצאים אצלנו ברחוב בקצה של שביל", אומרת תושב אחד הבנינים ברחוב, "במקום להחזיר לשם העובדים פשוט זורקים את זה ככה. אני לא אמורה באמצע הנסיעה לעצור את הרכב ולצאת ולהתחיל להזיז פחי אשפה הצידה. הם גם נורא כבדים". 

פחים ברחוב ויצמן. צילום: פרטי

בנוסף, עולות תלונות על פחים שבורים ואי החלפתם בחדשים: "הרבה פעמים עקב הפינוי האגרסיבי הפחים נשברים", אומר תושב רחוב ארלוזורוב, "ואז לא מחליפים אותם כלל, למרות שאנו פונים למוקד העירוני. במצב זה נותר נזילה של הזבל בתוך חדר האשפה שמעבר לעניין האסתטי הוא מטרד הגייני לא פשוט". 

מעיריית כפר סבא נמסר: "עיריית כפר סבא מקפידה בכל הקשור לפינוי האשפה ברחבי העיר, במטרה לתת לתושבות ולתושבי כפר סבא מענה מיטבי ושירות יעיל, ובכל יום מפונים אלפי עגלות אשפה לסוגיהן ברחבי העיר. באשר לנושא השאילתה, הנושא מבוקר באופן יומיומי על ידי אגף העיר. עיריית כפר סבא מקפידה על נושא פינוי האשפה במועדים קבועים מדי שבוע, תוך איסור תנועת משאיות פינוי האשפה בין השעות 07:30-08:30, בכדי למנוע הפרעה לתנועה בשעות העומס ובשעת הגעת תלמידות ותלמידי העיר למוסדות החינוך בבטחה. פינוי האשפה מתבצע בכל מזג אוויר ומתוגבר לקראת חגים. חשוב להדגיש, כי כל הקריאות שנפתחות במוקד העירוני 106 באשר לנושא פינוי האשפה מטופלות באופן מיידי, וכי באם מתברר כי קבלן פינוי האשפה פעל באופן שאינו תואם את דרישות העירייה, הוא נדרש לתקן את הליקוי ולהשלים פחים שנשברו או נעלמו באופן מיידי. כמו כן, בהתאם לממצאי הבדיקות השוטפות המתבצעות, נוקטת עיריית כפר סבא נוקטת בצעדים נוספים, לרבות השתת קנס".