שוד רחל שמש מיום חמישי ה-15.11.18, זעזע את כל המדינה. שלושה נערים שהחליטו לתקוף אישה מבוגרת בת 76, תושבת כפר סבא, בסמוך לביתה הפך להיות ויראלי והסרטון המתאר את התקיפה הופץ בכל בית. מהר מאוד השוד סוקר ברמה הארצית כשגם שמש ("ואם זה היה קורה לסבתא שלהם?") וגם הורי הנערים ("הם ילדים טובים") מביעים עמדה ברורה לגבי המקרה.

השוד בשלבים כפי שתועד בסרטון | צילומי מסך

כזכור, שמש נחבלה בכביש לאחר שנחטף ממנה תיקה על ידי הנערים, שמצידם מיהרו להמלט מהמקום כשהם לוקחים את ארנקה וגונבים ממנו 500 שקלים במזומן. שמש סבלה מחבלות רבות ושטפי דם. שלושה נערים נעצרו כבר ביום רביעי האחרון על ידי המשטרה. 

עם זאת, הבוקר (א') הודיעה המשטרה כי בהמשך לחקירת השוד עצרה ביום שישי האחרון חשוד רביעי בפרשה, בן 16 מנתניה. החשוד הובא לדיון בבית המשפט השלום בפתח תקוה ומעצרו הוארך ב-4 ימים ועד מחר.

לא רק בכפר סבא

עם מעצרם אמר סנגורו של אחד החשודים, עו"ד ג'ק סגרון: "המשטרה עושה מה שהיא עושה בדרך כלל בתיקים כאלו: בודקת אפשרויות של השתתפות באירועים אחרים. כלומר, לוקחים את האזור הגיאוגרפי, לוקחים אירועים נוספים שהיו על ציר הזמן אחורה ומנסים לשייך אותם לחשודים. לטענת מרשי הוא לא קשור לשום אירוע אחר. לגבי האירוע שבגינו נעצר הוא מודה, מביע חרטה, מתנצל ומבקש באמת מחילה על מעשיו".

מהמשטרה נמסר היום כי הנערים אכן "קשורים לשוד נוסף, בהרצליה". עובדה שעשויה להסביר מדוע נעצר חשוד רביעי, על אף שרק שלושה מצולמים בשוד המדובר של רחל שמש.