ביום רביעי האחרון, נפתחה תערוכת ציורים מיוחדת לזכרו של הדר גולדין ז"ל. התערוכה ששמה "הדר. ציור. השראה. תקווה", נחנכה על ידי ראש עיריית כפר סבא רפי סער, במעמד משפחת גולדין, חבריו ומוקירי זכרו. 

מן היצירות שיוצגו בתערוכה | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא

בהודעה שהועברה על ידי עיריית כפר סבא נכתב: "בכל הזדמנות הדר צייר, רשם, אייר וצבע. בימי שישי נהג לחזור מהצבא, להחליף את המדים לבגדים נוחים ולהתחיל לצייר. אחד הציורים המוצגים בתערוכה הוא ציור שנתן לאחותו איילת, בשם 'איילות במדבר'. במהלך שירותו הוא הרבה לצייר איורים וקומיקס מחיי הצבא, משולבים תמיד עם חיוך והומור, ציורים שתופסים את הרגע. בכל ציור של הדר מסתתר סיפור, ובציוריו, כמו גם בחיוכו ובכתביו - הותיר צוואתו – הנושאת את דגל אהבת האדם. 'בחיים יש לך שתי אפשרויות, להתעסק בעצמך או לעשות דברים גדולים' – כך אמר הדר".

גולדין. לא היה גבול לכישרון | צילום: יריב כץ

גולדין נהרג ברצועת עזה במהלך מבצע "צוק איתן" ב-2014, בפעולה שנועדה לאיתור מנהרות מחבלים. גופתו נחטפה וטרם הושבה. משפחתו וחבריו פועלים להנחלת מורשתו וערכיו ולהבאתו לקבר ישראל.

גולדין הותיר אחריו אוסף אומנותי עשיר המבטא את עולמו היצירתי והחינוכי. בין השאר עיצב גולדין חולצות לחניכיו מלאות בהומור ובקריקטורות ומעידות על שפע אומנותי וכישרון רב. התערוכה מציגה מעבודותיו של הדר ואת מקורות ההשראה מהם ניזון, לצד "התכתבויות אומנותיות" עם בני המשפחה. בתערוכה ניתן ביטוי לאישיותו של הדר כאדם יוצר, כמחנך לערכים, רגיש ואמיץ. התערוכה פתוחה לציבור הרחב עד התאריך ה-27.5.19.

ראש העירייה סער עם הוריו של הדר, שמחה וחדוה | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, אמר: "הדר גולדין היה סמל ומופת לגבורה ולאהבת הארץ והאדם. הדר היה מבניה המובחרים של מדינת ישראל ושל העיר כפר סבא. תערוכת הציורים מוקירה את זכרו ומנציחה את פועלו. משפחת גולדין היא משפחה ותיקה, ערכית ומלוכדת, שהפכה לחלק מרכזי בנוף העיר והמולדת. משפחה שלימדה את כולנו על אהבת אמת, מסירות, רעות ערבות הדדית. אנו מתפללים יחד עם המשפחה וכל עם ישראל, ומקווים להחזרתו המהירה של הדר הביתה".