הורי בית הספר היסודי "גולדה" בכפר סבא ותושבי האזור ממשיכים במאבק מול העירייה, במטרה שזו תפתור את בעיית ריח הביוב סביב בית הספר. לישיבת מועצת העיר שנערכה אתמול הגיעו כעשרה הורים ותושבים כדי למחות כנגד מה שהם מכנים התמהמהות העירייה בטיפול בנושא.

עם פתיחת הישיבה הניפו התושבים שלטים בנוסח "אני מרגיש חרא" ו"בן חמו תפסיק לדבר ותתחיל לפעול". מספר הורים אף התפרצו כלפי ראש העירייה. "אני לא אשלח את הילדה שלי לבית הספר בשנה הבאה", צעקה אחת האימהות. "אני לא צריכה שהיא תסבול מכאבי ראש וסחרחורות".

בן חמו, שביקש לפתוח את הישיבה, ביקש מההורים לחכות עם הנושא עד לסיומה אז יקיים דיון בנושא. מאוחר יותר אמר בן חמו להורים כי יארגן מפגש בין נציגיהם לבין מהנדס חברת תה"ל, שנשכר על ידי העירייה כפרוייקטור לטיפול במפגע.

לקראת סוף הישיבה אכן התקיים דיון בנושא והפעם באופן רגוע יותר. "אני אזרח משלם ארנונה. אני לא מבין למה לוקח כל כך הרבה זמן לעירייה לפתור את הבעייה", אמר אחד ההורים.

האופוזיציונר הטרי, סגן ראש העירייה, בני כברה, אמר: "המועצה כבר קיבלה החלטה פה אחד שעד סוף 2008 הבעייה תטופל, עכשיו צריך לשאול את ראש העירייה מה הוא עשה בעניין".

בן חמו השיב: "אף אחד לא שבע רצון ממה שקורה מבחינת הטיפול במטרד הריח בגולדה. אני מתחבר לתחושות ההורים, וגם אם ההתבטאויות הן קיצוניות אפשר להבין את זה. לאחרונה התקיימו מספר ישיבות, והעירייה החליטה לקחת את מהנדס חברת תה"ל כפרוייקטור ולא כיועץ. אין מגבלה תקציבית או מגבלה של כח אדם לטיפול בבעייה".

לאחר הישיבה נשמע אחד ממנהיגי המאבק, יו"ר מרצ בעיר, יאיר אברהם, מרוצה למדי: "אני מברך על זה שראש העירייה התעשת והבין שלא מדובר בנושא פוליטי כפי שחשב עד היום, אלא שמדובר בבעייה אמיתית".

לדעת אברהם אחד הגורמים שהשפיעו על שינוי הגישה היתה ההפגנה שנערכה מול בניין העירייה בשבוע שעבר, בה השתתפו כ-200 איש. "זו היתה הפגנת כח ונחישות שלא היה כדאי ללכת איתה ראש בראש", אמר. לדבריו, כבר הועבר אליו מספר הטלפון של הפרוייקטור על מנת שתתואם איתו פגישה.