השבוע התעוררו תושבי כפר סבא למראה כרזות שספק אם נראו אי פעם בעיר. "עמלק!!! הסתלק!!! צא טמא!!!", היו חלק מהביטויים בהם השתמשו מפיצי הפשקוויל, שנכתב כנגד יו"ר המועצה הדתית בכפר סבא, בכור ועקנין. על החתום היה גוף לא מוכר בשם "המטה המיוחד למען כבוד התורה בכפר סבא".

ועקנין אמר השבוע שהוא מרגיש מאוים. "זו עליית מדרגה חמורה. כל מי שערכי הדמוקרטיה חשובים לו צריך להיות מודאג, כי היום זה אני ומחר זה ראש העירייה, או ראש מפלגה", אמר ועקנין. "בהתחלה לא חשבתי להתלונן במשטרה, אבל הטלפון שלי לא מפסיק לצלצל, ואנשים השפיעו עליי", סיפר ועקנין.

ברקע לכתיבת הפשקוויל עומד הסכסוך המתמשך בין המועצה הדתית בראשות ועקנין לבין מי שהיה מנהל מחלקת הכשרות במועצה הדתית, יהודה נג'אתי, אשר פוטר לפני מספר שבועות.

נג'אתי פוטר לאחר מאבק משפטי שהתנהל בינו לבין ועקנין בבית הדין לענייני עבודה, אשר אישר את הפסקת פעילותו של נג'אתי. לאחר שלא ניגש לשימוע, פנה נג'אתי לבית הדין הרבני בבני ברק וביקש כי עניין פיטוריו יידון ב"דין תורה". ועקנין סרב להגיע לדיון משום שטען כי אין לבית הדין בבני ברק סמכות לדון בענייני המועצה הדתית של כפר סבא.

כתוצאה מכך הוציאו רבני בית הדין הרבני מכתב חריף נגד ועקנין בו נכתב: "הננו בזה למחות כנגד המועצה הדתית כפר סבא והעומד בראשה מר בכור ועקנין, אשר הוזמנו לדין תורה וסרבו לבוא". מכתב זה ככל הנראה, נתן לגיטימציה לכותבי הפשקוויל להשתלח בועקנין.

ועקנין, אתה יודע מי עומד מאחורי הפשקוויל?
"יש לי מושג. מדובר להערכתי באנשים פוליטיים שמנסים לתפוס טרמפ על כל העסק הזה עם קהל יעד מאד מוגדר".