מספר 3 ברשימתו של ראש העירייה, יהודה בן חמו, לבחירות הקרובות, עו"ד שלי עמרמי-בוזגלו, גילתה השבוע שהבירוקרטיה העירונית הסבוכה והאיטית, יכולה לעבוד לעתים במהירות שיא.

עמרמי-בוזגלו הוסיפה לאחרונה לביתה שבשכונת הפארק בכפר סבא קומה נוספת, זאת למרות שטרם קיבלה לכך היתר מהעירייה. כשהדבר התברר לפיקוח העירוני על הבנייה, נשלח לה צו הפסקת עבודה מיידי.

עמרמי-בוזגלו לא הרימה ידיים, ופנתה לאגף ההנדסה העירוני. באופן מפתיע, האישור המיוחל, שלעתים לוקח חודשים להשיגו, ניתן לה תוך שעות ספורות, ועבודות הבנייה חזרו למסלולן. האם קשור הטיפול המהיר והמסור לו זכתה עמרמי-בוזגלו להיותה מקורבת לראש העירייה? תלוי את מי שואלים.

עיריית כפר סבא, למשל, יצאה מגידרה השבוע על מנת להגן על עמרמי-בוזגלו, תוך הטחת האשמות נדירות כלפי אגף ההנדסה שלה עצמה. "כל ההליכים להשגת ההיתר, לרבות תשלום האגרה, בוצעו על-ידי משפחת בוזגלו קודם לתחילת העבודות", הסביר דובר העירייה.

"אולם בשל עיכוב בירוקרטי בתוך אגף ההנדסה בעירייה, לא הוצא ההיתר הרשמי כמתבקש. מיד עם הוצאת הצו להפסקת העבודות, הופסקו העבודות, ובמקביל הושלם במיידי העיכוב הטכני".

את חבר המועצה, גיא בן גל, יו"ר רשימת "הירוקים", ההסבר לא מספק. "תמוה מאד שברגע שגברת עמרמי הופיעה ברשימתו של ראש העיר, נעשה מהלך בזק לאישור חריגות הבנייה בביתה", הוא אומר. "הציבור לא יקנה תירוצים אוויליים כגון עיכובים בירוקרטיים. עקרון השוויון בפני החוק נרמס כאשר יוצרים אבחנה בין תושבים סוג א' לתושבים סוג ב'".

בן גל פנה לפני כשבוע לעירייה על מנת לקבל את הל המסמכים הנוגעים לחריגות הבנייה שבוצעו בביתה של עמרמי, אולם עד כה לא קיבל אותם. בעקבות כך הוא פנה השבוע לממונה על מחוז מרכז במשרד הפנים, ד"ר שוקי אמרני.

עמרמי-בוזגלו עצמה טוענת כי מקור כל העניין בטעות של אגף ההנדסה בעיריית כפר סבא. "היה היתר מוכן ששכב על השולחן של המהנדס במשך שבועיים. הכל כבר היה מוכן ומושלם שלושה-ארבעה שבועות מראש. בטעות חתמו על צו הפסקת עבודה, כשההיתר שוכב לידם לא חתום".