גם בין כותלי בית משפט השלום בכפר סבא, שרגיל לסיפורים "עסיסיים" במיוחד, לא האמינו למקרה ה"טלנובלה" שהוצג בפניהם.

גיל (שם בדוי), סטנדאפיסט מצליח בן 46, שחזר לפני כמה שנים בתשובה, נבגד על ידי האישה ששודכה לו, לאחר שהיא התאהבה באישה אחרת והשתיים הפכו למאהבות. כדי להתגרש מבעלה היא הגישה במשטרה תלונה כי תקף אותה, אך בסופו של דבר בית המשפט החליט לזכותו.

הסיפור החל לפני כמה שנים. גיל, שחלם להיות שחקן, למד משחק בבית הספר של ניסן נתיב בתל אביב. כשסיים את לימודיו הוא החל להעלות מופעי סטנד־אפ במקומות שונים. בין השאר הוא התארח גם בתוכניות טלוויזיה, ובהן תוכנית הבידור של דודו טופז. עם זאת, כעבור זמן מה הוא החליט לפנות לדת וחזר בתשובה.

הוא נישא לאישה שגם היא חוזרת בתשובה ונולדה להם ילדה. זמן קצר לאחר נישואיהם, גיל החל לשים לב כי אשתו נעלמת לשעות ארוכות ללא הסבר, ולעתים אף לא ישנה בבית. לאחר לחץ מצדו שתספר לו לאן היא נעלמת, היא הודתה בפניו כי בתקופה החילונית שלה היא היתה לסבית. היא חזרה בתשובה, כי האמינה שבדרך זו תצליח להתגבר על תאוותה לנשים, אך טעתה.

על אף שנישאה לו, היא המשיכה לחפש אהבה בקרב המין הנשי ולא עבר זמן רב עד שמצאה לה מאהבת. היא אף הודתה בפני בעלה, כי קנתה לאותה אישה מתנות רבות כדי לשבות את לבה והלוותה לה כספים רבים מחשבונם המשותף.

לדברי רן עמר, עורך דינו של הסטנדאפיסט החוזר בתשובה, הלקוח שלו עבר ייסורים רבים בתקופה האחרונה. "הוא סבל הרבה בעקבות הגילוי על הזהות המינית של אשתו, שבר נפשי של ממש", אומר עמר. "בבית המשפט הוא הסביר לשופט כי הוא מרגיש מרומה, שהונו אותו פעמיים.

"בפעם הראשונה הוא מרגיש כי היא הונתה אותו, כי הוא חשב לתומו שהוא מתחתן עם אישה דתייה ושומרת מצוות וגילה כי זאת התחזות בלבד. בפעם השנייה הוא הרגיש כי הונה, כיוון שהוא חשב שהוא מתחתן עם אישה רגילה, שאוהבת גברים, וגילה כי היא למעשה אוהבת נשים. זה לא קל להיפרד מאשתך, ועל אחת כמה וכמה בנסיבות הללו".

עמר הסביר עוד שהלקוח שלו מתמודד גם עם הבושה, כי בחברה בה הוא חי, ידיעה כזו עלולה להרוס את חייו. "הוא גם מאוד התבייש מחבריו החרדים, שכן הוא לא ידע כיצד הם יקבלו את הגילוי המזעזע", סיפר עמר, "הוא קיווה כי הרב שלו יתמוך בו ויבין את המצוקה האמיתית אליה נקלע".

כמו כן, גם מגוריו של הבעל עמדו בסכנה. בעקבות הגילוי, אשתו ביקשה להיפרד ממנו והורתה לו לעזוב את ביתם המשותף. הוא סירב ובעקבות כך היא החליטה להתלונן נגדו פעמיים כי הפעיל אלימות נגדה, אך שני התיקים נסגרו.

בתיק השלישי, מזלו של גיל אזל. בינואר 2007 הפרקליטות הגישה נגדו כתב אישום על תקיפה של אשתו ואיומים עליה במילים: "עם היין שבי, אני אשבור כל עצם בגוף שלך".

אלא שלפני שבועיים בית המשפט השלום בכפר סבא החליט לזכות את גיל, לאחר שקיבל את טענתו של עורך דינו, רן עמר, כי הוא חף מפשע. גרושתו, לעומת זאת, עדיין בצרות. מאז הרומן הסוער שניהלה, היא כבר הספיקה להיפרד מהמאהבת ולשקוע בחובות. המאהבת לקחה את כל מה שהיה לה, וכיום היא מנהלת נגדה משפט להחזרת הכספים האבודים.

"אנחנו שמחים ומברכים על ההחלטה של בית המשפט", אמר עמר, "אני מקווה כי הדבר יאפשר לו להתחיל בדרך חדשה. כל רצונו הוא לשקם את חייו ולשאת אישה שנייה".