סכסוך קטלני: ביום חמישי שעבר נעצר תושב כפר סבא, בן 71, בחשד שניסה להרעיל את בעלה ואת בנה בן השנתיים וחצי של בתו החורגת, אולגה (שם בדוי), על ידי החדרת רעל לכוסות התה שלהם.

בית משפט השלום בכפר סבא האריך את מעצרו בארבעה ימים ולאחר מכן הוא שוחרר לבית חולים לחולי נפש, לבדיקה פסיכיאטרית. בראיון בלעדי ל-mynet תוקפת אולגה את המשטרה על שלא עשתה כלום, למרות התלונות הרבות שהגישה כנגד אביה בגין איומים על חיי המשפחה. "רק כשהוא ניסה ממש לרצוח אותנו הם החליטו להתעורר", היא אומרת.

אולגה היא בחורה עדינה, שנשארה עם פנים מחייכות, למרות כל מה שעבר עליה בחייה. מאז שהייתה ילדה קטנה היא חיה עם אביה החורג שלדבריה היה "אב אלים מאוד".

"הוא היה מכה אותי באופן קבוע ולא רק אותי", היא מספרת דברים שנכנסו גם לפרוטוקול שהגישה המשטרה לבית המשפט. "כולם בשכונה ידעו שעדיף שלא להתעסק איתו, כי אם הוא היה רב עם מישהו מהשכנים, הוא היה מכה גם אותו".

המכות הפסיקו, לפי אולגה, רק כשהיא גדלה וכל המשפחה עלתה לארץ. מטעמים כלכליים, גם לאחר שהתחתנה, היא נאלצה להמשיך לגור עם אמה ואביה החורג. "זה היה סיוט מתמשך", היא אומרת בכאב.

"הוא שונא אותי מאז שאני ילדה והאיבה שלו כלפי רק הולכת ומתגברת. הוא מעולם גם לא קיבל את משפחתי החדשה. זה בא לידי ביטוי גם בעובדה שהוא חזר להיות אלים כלפיי. הוא כל הזמן היה מאיים עלי שיפגע בי ויהרוג אותי. הוא גם כל הזמן גם היה מקלל אותי ולא מניח לי לרגע. נותן לי מכות פה ושם כשהוא רואה שבעלי לא שם כדי להגן עלי. כמה פעמים הוא גם איים עלי בסכין. הוא נופף אותו מולי ואמר לי 'אני ארצח אותך'".

התלוננת במשטרה?
"כל הזמן הלכתי להתלונן במשטרה, אבל בגלל שהוא אדם מבוגר, הם לא עושים לו כלום. עוצרים אותו לבדיקה ומשחררים אותו עוד באותו היום, כדי שימשיך להתעלל בנו. אמרתי להם שהוא רוצה להרוג אותנו, אבל הם לא לקחו אותי ברצינות".

חוסר המעש של המשטרה לטענתה של אולגה, כמעט שעלה לה בחיי בעלה ובנה בן השנתיים וחצי. על פי החשד, ביום רביעי שעבר האב החורג ניסה לממש את תוכניותיו ולרצוח את בעלה ואת נכדו החורג.

בזמן שהשניים ישבו בתמימות בסלון מחובקים וראו טלוויזיה, הוא עמד במטבח והכניס לכאורה רעל לכוסות התה שלהם. אולגה הבחינה מהצד במה שהאב החורג עשה, ועוד לפני שהם שתו מהמשקה היא מנעה מבעלה ומבנה לשתות את התה.

"ראיתי אותו מחדיר לשם אבקה", היא טוענת, "ישר חשדתי שהוא מנסה להרוג אותם". לדבריה, היא מייד רצה למטבח וצעקה עליו, אך הוא הכחיש בפניה כי החדיר חומר מסוכן למשקאות. היא החליטה לא לקחת סיכונים ומיהרה לקרוא למשטרה.

שוטרי משטרת כפר סבא שהגיעו אל הבית מיהרו לעצור את האב החורג ולקחו את הכוסות לבדיקה מדעית במטה הארצי. תוצאות הבדיקה טרם נמסרו למשטרה.

מפקד משטרת כפר סבא, סנ"צ מומי בוריה, מסר כי החקירה כנגד תושב כפר סבא נמשכת. לאחר שבית משפט השלום בכפר סבא האריך את מעצרו בארבעה ימים, נשלח התושב לבית החולים "שלוותא" לבדיקה פסיכיאטרית.

"אני לא יודעת אם הוא ייכנס לכלא או לא, אבל זה גם כבר לא משנה לי", אומרת אולגה. "מבחינתי שגם יהיה עכשיו עד שארית חייו בבית חולים פסיכיאטרי. חיי בעלי והבן שלי ניצלו וזה כל מה שחשוב. כל מה שאני רוצה לעצמי עכשיו זה לא לראות אותו יותר לעולם. גם למשפחה שלי וגם לאמא שלי, שסבלה ממנו גם כן כל השנים, מגיע סוף סוף קצת שלווה ושקט".