ביום שישי האחרון נפגשו מספר תושבי תל חי, החברים בוועד רחוב תל חי-כביש 531, עם סגן ראש עיריית הוד השרון, יגאל שמעון, בנוגע לאנטנה הסלולרית הצפויה לקום בסמוך למחלף תל חי.

מדובר באנטנה סלולרית של חברת סלקום שהוצבה כ-200 מטרים מול בית הספר היסודי אוסישקין, בתחום המוניציפלי של עיריית הוד השרון, ושאשר הוחלט להזיז את מיקומה לאחר לחץ כבד שהפעילו הורי תלמידי בית הספר ומורי בית הספר.

המקום החדש בו אמורה להיות מוצבת האנטנה הסלולרית היא באזור מחלף תל חי, וזאת לאחר ששתי העיריות, כפר סבא והוד השרון, הגיעו להסכמה עם חברת סלקום אך כעת מתנגדים למיקום החדש תושבי רחוב תל חי.

בעקבות התנגדות התושבים הודיע סגן ראש עיריית הוד השרון, יגאל שמעון, כי לא יאשר את הצבת האנטנה במיקומה החדשה כל עוד תהיה קיימת התנגדות מצד תושבים בכפר סבא ובעקבות פניה של סגן ראש עיריית כפר סבא, בוקי צ'יש, יתקיים ביום שלישי השבוע בירור בנושא אצל הממונה על המחוז מטעם משרד הפנים, שוקי אמרני.

תושבי רחוב תל חי, הממשיכים להביע את התנגדותם להצבת האנטנה הסלולרית מול בתיהם, טוענים כי פנו לעיריית כפר סבא מספר פעמים בדרישה לקבל נתונים מדוייקים בכל הנוגע למיקום האנטנה ולנתוני הקרינה אך נתקלו בהתעלמות ובצר להם פנו לעיריית הוד השרון.

יו"ר הועד, ירון סטולרו: "כבר חודש וחצי שאנחנו פונים לעירייה בבקשה לדעת היכן בדיוק תוצב האנטנה בכדי להבין את ההשלכות על תושבי הרחוב אך בעירייה לא עונים לנו ולכן נלאצנו לפנות לעיריית הוד השרון בשביל לנסות לקבל תשובות".

חברת הועד, אסתר קוין, מוסיפה: "זה נראה כאילו העירייה יוצאת בקמפיין נגד תושבי תל חי. לא מספיק שהקימו את המחלף מול בתינו ואנחנו צפויים לזיהום אוויר ומטרדי רעש, אז עכשיו גם מקימים אנטנה סלולרית גדולה מול הבתים שלנו. בעירייה כנראה החליטו שאם הם קוברים מישהו אז קוברים אותו עד הסוף".

סגן ראש עיריית הוד השרון, יגאל שמעון, מסביר כי גם הוא פנה לעיריית כפר סבא וגם הוא טרם קיבל מענה ולמרות שהוא לא מחוייב לתושבי כפר סבא הוא ניאות לסייע להם.

שמעון: "עשינו מדידות קרינה לגבי האנטנה הסלולרית הזו ותוצאות הקרינה היו נמוכות בהרבה מהתקן הקיים. אנחנו לא מתנגדים להזזת האנטנה הסלולרית למיקום אחר אבל זה מצריך הליך רישוי וזה עלול לקחת זמן רב של דיונים בהתנגדויות.

מי שהביע התנגדות להזזת האנטנה הסלולרית למיקום אחר הייתה דווקא עיריית כפר סבא וזאת למרות העובדה שחברת סלקום הביעה נכונות להעברת מיקום האנטנה לכיוון בית גיל פז ותחנת הרכבת. נכון להיום חברת סלקום ממתינה לאישור מע"צ להעתקת האנטנה בסמוך למחלף ואנחנו מחכים לבירור שיתקיים אצל הממונה על המחוז".

מעיריית כפר סבא טרם התקבלה תגובה.