הרכיבה על אופניים כמעט נגמרה באסון: נער (13) מטייבה רכב בסוף השבוע על אופניו לא רחוק מביתו שבמרכז העיר, איבד שליטה, נתקע ברכב חונה ואיבד את הכרתו.

"הכבישים אצלנו לא סלולים ושלמים, ויש בהם המון חול ואבנים", מספר אביו של הנער. "הוא התקשה לעצור, היה אוטו לפניו והוא פשוט נתקע בו. הכידון נכנס לו בבטן והוא קיבל מכה חזקה. מבחוץ לא ראינו שום דבר, אבל אחר כך הסתבר לנו שנגרם לו נזק פנימי גדול מאוד".

הנער הובהל לבית חולים "מאיר" בכפר סבא במצב קשה מאוד. "הרופא ניגש אלי ואמר לי שהוא חייב להיכנס לניתוח דחוף, שאי אפשר לחכות", משחזר האב. "הרופאים סיפרו שהוא היה בסכנת חיים. הכבד שלו נקרע, והוא איבד כמות גדולה של דם בדימום פנימי. הניתוח ארך שלוש שעות, והשתמשו בו בשבע מנות דם. הוא התעורר רק בבוקר למחרת, ובהתחלה מצבו לא היה טוב, אבל הוא מתחיל להתאושש".

במהלך הניתוח נאלצו הרופאים לכרות חלק מאונת הכבד של הנער, ובכך הצילו את חייו. "בכבד נצפו קרעים נרחבים מדממים באופן פעיל, ותלישה מלאה כמעט של חלקו התחתון", מספר מנהל מחלקת כירורגיית הילדים, ד"ר אילן ארז.

"הנער איבד שני ליטר וחצי דם אל חלל הבטן, ולאחר מאמצים רבים הצלחנו להשתלט על הדימום ולייצבו".
בימים האחרונים מצבו של סניפי החל להשתפר. "הוא מאושפז כבר שבוע, והיום הוא התחיל ללכת קצת, בעזרת הליכון, וטייל ברחבי בית החולים", מספר אביו.