אחרי התקיפה מגיע כתב האישום: ביום שני השבוע הוגש כתב אישום חמור בבית משפט השלום בכפר סבא נגד תושב פתח תקוה, אהרון ברגיג, על כך שתקף רופאה בבית החולים "מאיר" בעיר ונתן לה אגרוף בפניה. מתברר, כי מאז חודש ינואר, כבר הותקפו בצורה חמורה שלושה רופאים בבית החולים "מאיר" וכי שניים נוספים הותקפו בצורה קלה יותר. בוועד רופאי "מאיר" ביקשו בעבר להציב שוטר קבוע בבית החולים, אך עד היום זה לא קרה.

על פי כתב האישום, ברגיג הגיע ל"מאיר" ביום חמישי שעבר בשעות הבוקר לטיפול רפואי במיון, לאחר שחש ברע בעקבות שתייה מוגזמת של משקאות אלכוהוליים.

לקראת השעה אחת וחצי בצהריים, לאחר טיפול רפואי במיון, הרגשתו השתפרה.
בעקבות כך, הוא פנה לד"ר אולגה לנשקוב ושאל היכן משתחררים מהמיון. לנשקוב השיבה לו אך בתגובה, כך לפי כתב האישום, ברגיג הכה אותה באגרופו בפניה.

לתקיפה היה עד עובד בית החולים, אגוסטין ברק, שהזעיק למקום את כוחות הביטחון שעיכבו את ברגיג בבית החולים. כעבור דקות ספורות הגיעו למקום גם שוטרים וביקשו לעצור את ברגיג. אך זה, איים על אחד השוטרים.
השוטר הצליח להשתלט על ברגיג והוא נלקח לחקירה בתחנת משטרת כפר סבא.

"יש לשנות את החקיקה"
מבית החולים "מאיר" נמסר, כי "למרות שמדובר באיש שנמצא תחת השפעת אלכוהול, הנהלת בית החולים רואה בחומרה רבה את התופעה של תקיפת אנשי צוות אשר נמצאים 24 שעות ביממה 365 ימים בשנה בכדי לטפל בחולים".

יו"ר ועד הרופאים בבית החולים, ד"ר צביקה קליין, הגיב בחריפות על התקרית ומסר ל"ידיעות השרון": "אנו רואים בחומרה את המקרה, שקורה אחת לכמה שבועות בבית החולים שלנו ובבתי חולים אחרים בתדירות הרבה יותר גבוהה. בשנה האחרונה היו שלושה מקרים בוטים של אלימות נגד רופאים בבית חולים "מאיר".

"אנחנו חושבים שלא נעשה מספיק כדי להגן על צוותים רפואיים וקוראים כל פעם מחדש לנוכחות של שוטר באופן קבוע בבית החולים ולהגברת הסמכויות של אנשי הביטחון שלנו והכי חשוב - לשינוי החקיקה. זאת, כדי שבתי המשפט יענישו בחומרה את האחראים על מקרים אלה. פנינו גם למשטרת כפר סבא וגם להנהלת שירותי 'בריאות כללית' בדרישה שיוצב שוטר במקומות מועדים לאלימות כמו חדרי מיון וחדרי ניתוח, כדי ליצור הרתעה".

בתגובה לטענות של יו"ר ועד הרופאים מאיר, אמר גורם בכיר במשטרת כפר סבא: "ככל הידוע לי, לא היו מגעים עם בית החולים להצבת שוטר במיון. הרעיון הזה גם לא נראה לי סביר. נראה לי שהציבור מעדיף שהשוטרים יהיו במקומות יותר חשובים מלהיות שומר בבית החולים".