ההורים חוזרים למאבק: מטה המאבק נגד האנטנה של "סלקום" שמוקמה בסמוך לבית הספר היסודי "אוסישקין" בכפר סבא חידש בשבוע שעבר את מאבקו להסרת האנטנה. עיריותכפר סבא והוד השרון הוציאו בדצמבר האחרון הודעה משותפת, לפיה הסכימו על מיקום חלופי לאנטנה, המקובל על שתיהן, וזו תועתק תוך חודש. חצי שנה לאחר מכן, ועדיין אין פתרון.

ההורים אמרו בשבוע שעבר, כי הם מרגישים שרימו אותם. "הוליכו אותנו שולל, ולמעשה שימשנו כלי משחק בידי הרשויות, חברות הסלולר ומשרד הפנים", אמרו הורים.

"נראה כי אין בכוונת חברת 'סלקום' להעתיק את האנטנה ממקומה בסמוך לבתי הספר וגני הילדים במתחם אוסישקין, ובכוונת חברת 'פרטנר' להקים בימים אלה ממש אנטנה במרחק של כ־100 מטרים מן המתחם. שתיהן עלולות לסכן ולפגוע בבריאות ילדינו. לצערנו, תהליך המשא ומתן לא נשא פירות, האנטנה לא הועתקה, ועתה לא נותר לנו אלא לפעול בכל הדרכים אשר עומדות לרשותנו".

במטרה לעורר מחדש את ההד הציבורי, ההורים יחלקו השבוע בכל בתי המגורים באזור פלאיירים אשר יתריעו מפני סכנת הקרינה. בנוסף מתוכננת הפגנה מול משרדי "סלקום" בקניון ערים ביום שישי הקרוב, כפי שנערכו כבר בעבר.

כצעד נואש, ישלחו ההורים השבוע מכתבים לחברי כנסת אשר מטפלים בנושאים של איכות הסביבה, בריאות וחינוך - בקריאה לפעול לחקיקה וקביעת כללים אשר יגבילו את חברות הסלולר. "אלו השלבים הראשונים. אם יהיה צורך, נשבש את פתיחת שנת הלימודים, ונצא נגד עירית כפר סבא אשר הפקירה אותנו ואת ילדינו", מתריעים ההורים.

מעיריית כפר סבא נמסר כי הוד השרון היא זו שדחתה את הצעתם, וכעת היא תפעל בדרכים אחרות. "למרבה הצער, דחתה עיריית הוד השרון את הצעתנו, שהייתה טובה ומקובלת על כל הצדדים וזאת מטעמיה שלה. ראש העיר הורה ללשכה המשפטית לפעול בכל האמצעים על מנת למנוע הצבתן של האנטנות החדשות ולהסרתן של האחרות".

מעיריית הוד השרון טרם התקבלה תגובה.

מפורום החברות הסלולאריות נמסר: "'סלקום" משתפת פעולה עם שתי הרשויות המקומיות למציאת אתר חלופי. החברה פועלת על פי חוק, האתר קיבל את כל האישורים הנדרשים מהרשויות המקומיות ומהמשרד להגנת הסביבה".