סוגרים את ברזי האלכוהול: בעלי הקיוסקים בכפר סבא כועסים על ראש העירייה, יהודה בן חמו, שהחליט לאסור את מכירת האלכוהול אחרי השעה 23:00, ועל כך שהוא מסרב להיפגש עימם בנושא.

היום (ראשון) אמורה להיכנס לתוקף הנחיה חדשה שהוציא בן חמו לפיה מתווסף התנאי לרישוי העסקים בעיר. לפי התנאי החדש למתן רישיון עסק, בעל עסק שייתפס מוכר אלכוהול לאחר השעה 23:00 עלול להסתכן באיבוד רישיון העסק שלו.

בעלי הקיוסקים בעיר מספרים כי על ההנחיה החדשה למדו רק מהעיתונות. מאז, במשך החודש וחצי האחרונים, הם מנסים להיפגש עם ראש העירייה אך ללא הועיל. בשבוע שעבר הייתה אמורה להתקיים פגישה בין בעלי הקיוסקים לבין בן חמו, אך זו נדחתה ליום שלישי בשבוע שעבר.

כאשר הגיעו בעלי הקיוסקים בשבוע שעבר, מגובים בעורכי הדין ירון תשבי ודוד בוחבוט, הם הופתעו לגלות כי הפגישה המתוכננת תתקיים מול עוזר ראש העירייה, חזי ברזני, וגם פגישה זו בוטלה בשל הופעת היועצים המשפטיים.

"לא נוותר לעירייה"
"זו פשוט פגיעה בפרנסה", טוען ליאור קויטני מקיוסק "מפצחים קבוע". "הרי מי שרוצה להשיג אלכוהול ישיג אותו בכל מקרה ובכל מקום אחר, ובינתיים ההנחיה הזו רק פוגעת בשירות שאנחנו מעניקים לתושבי העיר". לדעתו מצטרפים גם שאר בעלי הקיוסקים, ששוקלים בימים אלו להגיש עתירה מינהלית נגד העירייה שתחייב אותה לבטל את התנאי הנוסף לרישיון העסק. "מי שעושה את כל הרעש זו סיירת ההורים שמנסה למשוך את האש אלינו", טוען רוני בן שמעון מ"קיוסק רוני" בעיר.

"במקום שההורים יחנכו את הילדים שלהם, מפילים את האשמה על שימוש באלכוהול בקרב בני נוער עלינו ומצפים שאנחנו נהיה המחנכים שלהם. ממציאים כל מיני חוקים, אבל אנחנו לא נוותר לעירייה".

מיקי אברמוביץ' מקיוסק "נירוונה" מוסיף כי כאשר הוחלט על התנאי החדש לרישיון העסק לא נערכה כל פגישה מוקדמת עם בעלי הקיוסקים בעיר. "לא התייעצו איתנו, לא דיברו איתנו, כלום. פשוט הנחיתו עלינו הנחיה חדשה. אנחנו דורשים מהעירייה לבטל את ההנחיה הזו, לשבת איתנו למו"מ ולנסות להגיע לאיזושהי פשרה המוסכמת על הצדדים שלא תיפגע לנו בעסקים".

מעיריית כפר סבא נמסר: "העירייה נרתמה למאמץ הכללי למלחמה בתופעת צריכת אלכוהול על ידי בני נוער. בידי הרשות למלחמה בסמים והמשטרה נתונים המורים כי צמצום שעות מכירת אלכוהול, מצמצם בהכרח את רכישת המשקאות המשכרים, בניגוד לחוק, על ידי בני הנוער. כמו כן אין כל שינוי בדחיית אכיפת ההנחיה החדשה".