עמית קדוש, הילדה בת השש וחצי מכפר סבא, שעברה השתלת תאי גזע בבית החולים בארה"ב בעקבות מחלת הסרטן בה חלתה, מתחילה את תהליך ההתאוששות. קצת למעלה משלושה שבועות לאחר ההשתלה, שנערכה בבית החולים "דיוק" בצפון קרוליינה ולאחר שבועיים קשים במיוחד, מתחילים הוריה, יובל ונעמי, לראות את האור בקצה המנהרה.

"לא קל לראות את עמית חלשה ועייפה כל כך עם חום גבוה מרבית הזמן", מספר אביה של עמית, יובל, ל-mynet. "בשבועיים-שלושה הקרובים אנחנו צפויים להתחיל ולראות צמיחה של תאים "לבנים" ועליה של ספירות הדם, מה שייתן סימני חיים של מח העצם. במקביל תעבור עמית סדרת בדיקות מקיפה שתוכל לתת לנו אינדיקציות יותר מהימנות על מצבה ועל מידת הצלחתה של ההשתלה.

"למרות כל הקשיים ממשיכה עמית לנסות ולשמור על "שפיות", מצב רוח טוב ומורל גבוה. את רוב הזמן בחדר הבידוד מעבירה עמית במשחקי קופסא שונים, עבודות יצירה ושינה מרובה, ומדי פעם היא אוזרת כוחות מיוחדים ויוצאת להליכה רגלית במחלקה או לסיבוב רכיבה על אופניים. לנו אין ספק שהיא פשוט גיבורה אמיתית".

כזכור, בתחילת השנה שעברה חלתה קדוש הקטנה, חודש בלבד לאחר שהתחילה את לימודיה בכיתה א' בבית הספר סורקיס שבכפר סבא, בלוקמיה מסוג אלים במיוחד.

הטיפולים הקשים שעברה הבהירו תוך זמן קצר את המצב הקשה אליו נקלעה, והרופאים קבעו כי עליה לעבור השתלה דחופה של מח עצם. במבצע התרמה הגדול שהתקיים בארץ ובו נאספו למעלה מ-80 אלף מבחנות, לא נמצא תורם מתאים לקדוש.

בעקבות התדרדרות במצבה ובהתייעצות עם רופאיה בארץ ובחו"ל, החליטו בני המשפחה לנסוע לארה"ב, לבית החולים דיוק בעיר דורהאם שבצפון קרוליינה, ארה"ב, בכדי שעמית תוכל לעבור השתלת תאי גזע מבנק הדם הטבורי, השתלה שיכולה להגדיל את סיכוייה להבריא ממחלת הסרטן.

יובל מספר כי מאז שהגיעו לארה"ב, המשפחה מוצפת בגילויי אהבה וחום גם מתושבים בארץ וגם מהקהילה היהודית במקום וכי בכל יום הם מקבלים מכתבי
תמיכה, ציורים לעמית וד"שים שמחזקים אותם.

"היום אנחנו נכסים ליום ה-25 אחרי ההשתלה, מה שנותן לנו עוד 25 ימים בבידוד", הוא מוסיף ומספר בתחילת השבוע. "כל הבדיקות עד כה מאוד מעודדות ולדברי הצוות הרפואי אנחנו בדרך הנכונה.

"במרחק של אלפי מיילים מהבית אנו ממשיכים לחוות יום יום את החיבוק הגדול והאוהב של עם ישראל באשר הוא. אלפי הד"שים, המכתבים, החבילות והתפילות של כולכם הפכו את עמית לילדה של כולם. אין מילים וגם לא אותיות שיכולות להביע את ההתרגשות של כולנו בכל פעם מחדש מהתמיכה והחיבוק הכל כך אוהב שכולנו מקבלים מאז נחיתתנו בארצות הברית.

"עד לפני שלושה חודשים אפילו לא ידענו על קיומה של העיר דורהאם, בה אנו מתגוררים היום, ולמען האמת גם על צפון קרוליינה לא שמענו במיוחד, ומהיום שנחתנו כאן הישראלים והיהודים שחיים כאן פשוט לא נותנים לנו רגע אחד להתעסק עם משהו אחר חוץ מהדבר "האמיתי".

"גם מחוץ לדורהאם אנו מקבלים תמיכה מדהימה וחיבוק מאנשים שונים מכל רחבי ארצות הברית. אין לנו שום ספק שאת המאבק הזה אנו ננצח "רק בגלל הרוח", העזרה, החיבוק החם והתפילות של כל אחת ואחד מכם בארץ ובחו"ל".