אם יש משהו שמאוד חשוב לדקר לבנת להעביר, זה את העובדה שבאלבום החדש שלו לא תמצאו טעויות בעברית. "אני שם דגש מאוד גדול על עברית תקנית, בפרט בשירה העברית", הוא מודיע חד-משמעית. "מפריע לי כששרים עם שגיאות, לכן את כל הטקסטים שיש באלבום העברתי לבדיקה לשונית".

לא שאני בא בטענות, אבל מה העניין עם ההקפדה על העברית התקנית?
לבנת: "זה נראה לי לא נכון כשיוצרים זילות בשפה העברית, זה חבל ולא נעים באוזן. יש לי תואר בספרות עברית, אבל בעניין הזה אני לא סומך אפילו על עצמי ודאגתי שאדם שזה המקצוע שלו יעבור על הטקסטים ויחזיר אותם אליי, אפילו מנוקדים".

לבנת, 29, תושב כפר סבא, ששיחרר לאחרונה סינגל ראשון, "תסתכלו עליי", מתוך אלבום שייצא בחורף הקרוב, התחיל בקריירת השירה בצורה די מקרית.

"התחלתי מאוחר עם עניין השירה", מספר לבנת. "למדתי לנגן בגיטרה והיה לי חבר שביקשתי ממנו לשיר שירים שלי, אבל הוא סירב. הוא זרק את זה אליי והתחלתי לשיר, לגמרי במקרה. תמיד ידעתי שזה יכול לקרות, אבל זה היה הניצוץ שהתחיל הכל. עכשיו זה הפך להיות הדבר האהוב עליי".

בשנה האחרונה כתב לבנת את הטקסטים לשירים המרכיבים את האלבום, וכעת הוא נמצא בשלב האחרון של ההכנות לקראת השקת הדיסק.

מה השלב שהכי אהבת בהכנת האלבום?
"אני אוהב את שלב ההקלטות. ברגעים האלו השיר ממש קורם עור וגידים, אז אתה ממש רואה את השיר בעיניים. הצטרפו אליי בס, תופים ועוד שירה וראיתי את הפרי עצמו".

"אני מאמין בלעשות את הדברים בדרך הקשה", הוא מסביר ורומז לכל הפירות הבאושים שצמחו מ"כוכב נולד". "מה שבא בקלות, הולך בקלות, ואני חושב שצריך לעבור תהליך התפתחותי אמיתי, ארוך ונכון, על מנת להבשיל כמו שצריך.

"יש לא מעט אבני דרך באמצע שחייבים לעבור. זה לא תופס בכל המקרים, אבל ככה אני מאמין בעשיית דברים 'קום איל פו', כמו שצריך. 'כוכב נולד' זה לא הנישה
שלי, אבל אני לא נגד.

"אהבה, כאב, בדידות, חוויות אישיות לגמרי. כל שיר באלבום הוא צלקת אישית שלי, אבל הכל במסווה של רוק'נ'רול, כן? שאנשים לא יחשבו שהאלבום דיכאוני, ממש לא. זה רוק לפנים. הטקסטים מאוד רגשיים, אבל האופן שזה בא לידי ביטוי לא רגיש, אלא אמיתי. אני מאמין שמדובר בכאבים שהמון אנשים עוברים בחיים.

"האלבום", הוא ממשיך, "מאוד מאוד אישי, כן. גם אם הדמויות לא תמיד אמיתיות, ויש שוני כזה או אחר, זה עדיין בא ממקום הכי כן שקיים אצלי.

"הפחד שלי הוא שהאלבום יצליח. לא יודע למה אני מפחד מזה. הפחד מכישלון והצלחה הוא לדעתי אותו פחד. אני לא ממש יודע מה אעשה. ההתמודדות עם זה נראית לי קצת קשה.

"אני בסך הכל אדם די אנונימי, ואמשיך לגור בכפר סבא, בשקט. אני לא אהפוך להיות שם דבר ולא תהיה לי מנוחה, אבל אני חושש שאאבד את השלווה שלי ופוחד להתחיל להתרוצץ כמו מטורף".