פקח עיריית כפר סבא הותקף לפני כשבוע על ידי בעל פיצוצייה בעיר. הסיבה: הוא ביקש לצלם סחורה שהוציא למדרכה בעל הפיצוצייה, בניגוד לרישיון העסק שניתן לו.

המקרה אירע בפיצוציית "מפצחים קבוע", לה ניתן בתחילת שנת 2009 היתר הוצאת סחורה למקרר ומתקן עיתונים בלבד. בעירייה מדווחים כי בשבועות האחרונים החל ליאור קוינטי, בעל המקום, להציב מחוץ לבית העסק מקררים ושלטי פרסום.

קוינטי נדרש מספר פעמים על ידי פקחי העירייה להפסיק את הוצאת הסחורה מחוץ לחנות בשל היות הפעולה מנוגדת לרישיון העסק ולחוקי העזר העירוניים, אך ללא הועיל. ב

בעירייה מוסיפים כי למרות שנרשמו לקוינטי מספר דוחות, הוא הגדיל לעשות והחל לפתוח את המקום בשבת ולהציב את שלטי המקום על אי התנועה הסמוך.

"בעל המקום, בתגובה לדרישת אחד הפקחים להימנע מהעבירות שהוא מבצע בניגוד לרישיון העסק שניתן לו, איים על הפקח שידאג לשלוח אנשים לפגוע בו", מסרו בעירייה.

"בעקבות אירועים אלו הגיעה למקום יפה אגיב, מנהלת הפיקוח העירוני, בנוכחות
שני פקחים, על מנת להסביר לבעלים חד-משמעית את גבולות ההיתר. בעל העסק קיבל את פניהם בקללות, פנה לאחד הפקחים ואיים עליו".

במקביל, התבקש אחד הפקחים לצלם את הסחורה שהייתה מחוץ לעסק, ללא היתר. בתגובה קוינטי דחף את הפקח ומנע ממנו לבצע את עבודתו, תוך שהוא מקלל ומגדף.

למקום הוזמנה ניידת של השיטור העירוני, וקוינטי תושאל במקום, עוכב לחקירה ונלקח לתחנת המשטרה. בעירייה הגישו נגדו תלונה על איומים ותקיפה, ונמסרה עדות לגבי התקרית שהתרחשה בפיצוצייה.

קוינטי מסר בתגובה: "אני בסך הכל מנסה להתפרנס בכבוד. השילוט מחוץ לקיוסק מסייע לי בפרנסה. הפקח החליט 'להתלבש' עליי ומדי שבוע הוא מציק לי. באותו יום הוא שתקף אותי, תפס אותי ביד וסובב אותה, ואני זה שנעצרתי למשך יומיים. אני מתכוון להגיש תלונה במשטרה נגד הפקח, כי אני לא עשיתי דבר".

ממשטרת כפר סבא נמסר בתגובה כי הנושא נמצא בטיפולה.