עמית קדוש, ילדה בת שבע מכפר סבא, הצליחה לרגש מדינה שלמה. לפני כחצי שנה נחשף סיפורה, לאחר שחלתה בסוג נדיר ואלים במיוחד של לוקמיה.

לאחר שהטיפולים הכימותרפיים כשלו, נדרשה קדוש לעבור השתלת מוח עצם דחופה, אך במאגרים הארציים כמו גם במאגרים העולמיים לא נמצאה תרומה מתאימה, והוריה של עמית, יובל ונעמי, בסיוע עמותת "עזר מציון" יצאו במבצע התרמה ארצי בניסיון למצוא תורם שיציל את בתם.

סיפורה המרגש של קדוש, שאך בקושי החלה את לימודיה בכיתה א', נגע לליבם של רבים מתושבי המדינה ובמבצע חסר תקדים בהיקפו, נתרמו למעלה משמונים אלף מבחנות דם. לרוע המזל, באף אחת מהמבחנות לא נמצאה תרומה מתאימה.

מדינה שלמה התגייסה. קדוש בימים בריאים

בינתיים, חלה הידרדרות במצבה של קדוש. המחלה שבה לתקוף אותה במלוא עוצמתה ובהתייעצות עם הרופאים, החליטו בני המשפחה לעזוב את הארץ לתקופה מוגבלת ולעבור לארה"ב בכדי להשתיל בקדוש תאי גזע בבית החולים האוניברסיטאי "דיוק" בצפון קרוליינה.

הוריה של קדוש סיפרו על הקשיים הרבים שעוברת עמית מאז אושפזה, על מצבה הגופני הירוד, אך העידו על שמירה על עוז רוח וציינו לטובה את החיבוק החם
והעוטף שהם ממשיכים לקבל גם מהארץ וגם מהקהילה היהודית בארה"ב.

שלושה שבועות חלפו מיום ההשתלה ומשפחתה של עמית, כמו אלפי תושבים שביקשו לעזור ולדרוש בשלומה, חיכו לבשורות טובות, כאלו שיאירו את השנה החדשה באור אופטימי.

לפני כשבועיים חגגה קדוש את יום הולדתה השביעי ואז גם התבשרה כי ההשתלה הצליחה, בשורה שהביאה בעצם ללידתה מחדש של קדוש הקטנה שכבר מצפה בקוצר רוח לרגע בו תשוב הביתה.

"אני מאמינה שזאת פתיחה לשנה בריאה, שממנה יהיה לך כל יום קצת יותר טוב מהיום הקודם", כתבה נעמי לבתה הקטנה. "כמו תינוק חדש שנולד, תעשי בעזרתנו צעדים חדשים ובטוחים לקראת החלמה מלאה מהמחלה הארורה הזאת. כשתהיי גדולה נוכל להסתכל על השנה הזו כמשהו רחוק מהעבר".