בית המשפט השלום בכפר סבא גזר בשבוע שעבר ארבעה חודשי מאסר בפועל על גבר מג'לג'וליה שהורשע בעבירה של "ריבוי נישואים". בנוסף נגזרה על האיש שנת מאסר על תנאי, ו-5,000 שקלים קנס. על פי פרוטוקול גזר הדין, בשנת 1971 נשא הנאשם את אשתו הראשונה ובשנת 2002 בעודו נשוי לאשתו הראשונה, נשא אישה נוספת.

"מדובר בעבירה שאין להקל בה ראש ובכלל להוקיע את הנגע החברתי של ריבוי נישואין, הנגרם בפעולה חד-צדדית של הבעל, המקפח לכאורה את בת הזוג הראשונה ופוגע במעמדה", כתב השופט חנוך פדר בגזר הדין. "מוסד הנישואין הוא מיסודות המשטר החברתי במדינה מתוקנת ובתור שכזה, הוא מוגן במסגרת החוק". השופט פדר אף ציין, כי דווקא בגלל שמדובר בנוהג, יש לעוקרו מן השורש.

התביעה ביקשה מבית המשפט לגזור על הנאשם מאסר בפועל. סנגורו של הנאשם, עו"ד דני שימרן, טען כי לנאשם נסיבות אישיות חריגות אשר הובילו אותו לגירושים מהאישה הראשונה. עוד טען הסנגור, כי על בית המשפט להתחשב בעובדה שהנאשם דאג לאשתו הראשונה אשר ממשיכה להתגורר בדירתם המשותפת.

השופט פדר ציין, כי מערכת המשפט בישראל מתייחסת בחומרה רבה לעבירות מסוג זה ואף רואה בעבירה זו "מכת מדינה" ועל כן בתי המשפט נהגו להחמיר
בענישה, על מנת להחדיר בתודעת הציבור את איסור קיום הביגמיה. יחד עם זאת, התחשב השופט בעובדה כי העבירה בוצעה לפני שבע שנים ובעובדה שהשניים התגרשו בהסכמה. בפסק דין של בית הדין השרעי בעניין גירושי הנאשם בשנת 2008, התחייב הנאשם לשלם לגרושתו 1,500 שקל לחודש כל ימי חייה.

השופט פדר גזר על הנאשם ארבעה חודשי מאסר בפועל ועוד שנת מאסר על תנאי למשך שלוש שנים וכן קנס כספי בסך 5,000 שקל. השופט דחה את ביצוע גזר הדין עד לקבלת חוות דעת מהממונה על עבודות השירות לצורך בחינה האם להמיר את עונש המאסר בעבודות שירות.