ניצל מישיבה בכלא: תושב כפר סבא ללא עבר פלילי, שהורשע בגידול ועישון קנאביס במעבדה בביתו, ונידון לשנת מאסר בפועל, ירצה את עונשו בחצי שנת עבודות שרות.

במשך תקופה ארוכה נהג האיש לגדל במעבדה בביתו קנאביס ואף עישן מדי פעם את התוצרת ביחד עם חבריו שבאו לבקרו. לאחר שנתפס, החליטה המשטרה להעמידו לדין. בתחילת השנה הוא נשפט וסגן נשיא בית משפט השלום בכפר סבא, חנוך פדר, גזר עליו שנת מאסר בפועל.

באמצעות עוה"ד ליאור פרי, הגיש האיש ערעור על חומרת העונש לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה. עו"ד פרי טען ל"התקדמות יוצאת מן הכלל חיובית של המערער, כעולה מתסקיר המבחן ומהודעה שקיבלתי מהיחידה להתמכרויות". לדברי עורך הדין, "יש התנגשות בין אינטרס הענישה לבין אינטרס השיקום, שצריך לגבור על אינטרס הענישה, במיוחד הואיל ואין לנו כאן קורבן למעט המערער עצמו וחבריו, שהם קורבנות שהביאו על עצמם את אותה דרך שגויה. כל החברים של המערער למדו מהמקרה והוא גם עזר להם להבין שהדרך שהם נקטו בה אינה ראויה. המערער הרס לעצמו את החיים. שני שליש מחייו חי בצורה שגויה ורק היום כשהוא כבר נקי והוא חי בצורה שונה, הוא מבין כמה הוא הזיק לעצמו ויש לאפשר לו להמשיך את הליכי השיקום".

בבקשת הערעור נכתב כי המערער עבד לפרנסתו במשך כל חייו, לא עבר מעולם על החוק, וחטאו היחיד היה שעקב התמכרותו לקנאבוס, הוא נאלץ לגדל בעצמו
את הצמח האסור, על שיוכל לספק לעצמו את צרכיו, מבלי לבוא במגע עם גורמים שליליים פליליים המשווקים את הסם.

לדברי עוה"ד פרי, המערער מעולם לא סחר בסם ולא סיפק סם לזולת, למעט שימוש בצוותא של סם, זאת במסגרת אורח חייו כאדם חולה. "אחרי 30 שנה, יצא שנתפס ובכך זכה לשנות את חייו. מעצר בית מלא בבית הוריו, הביא לכך שעבר גמילה מהסם, למד לראשונה מאז בגרותו לחיות בלי הסם, וגילה את נפלאות החיים כפי שהם והוא אפילו מודה למשטרה שתפסה אותו", ציין הפרקליט.

בית המשפט הפנה את המערער לתסקיר של שירות המבחן שסייע לו בשיקומו ועזר לו להיגמל מהסם. הוא הקים עסק עצמאי, פנה מיוזמתו לעמותת אל-סם, החל לפרסם מאמרים בגנות הקנאבוס, והוא אף צפוי לקחת חלק פעיל בהרצאות והסברה בתחום האמור.

בפסק הדין של סגן נשיא בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, אברהם טל, והשופטים ד"ר אחיקם סטולר וזהבה בוסתן, נקבע כי עונשו של האיש יומר ממאסר בפועל לשישה חודשי עבודות שירות, בכפוף לחוות דעת הממונה על עבודות שירות.