סיעת הירוקים בכפר סבא, פנתה השבוע לממונה על המחוז, ד"ר שוקי אמרני, בדרישה להורות לראש עיריית כפר סבא, ולכנס ישיבת מועצה, לאחר שמזה שלושה חודשים לא התקיימה כזאת. ב"ירוקים" טוענים כי על ראש העירייה יהודה בן חמו, לכבד את הוראות החוק ולא לפעול בניגוד לפקודת העיריות המחייבת כינוס ישיבות מועצה אחת לחודש.

"עיריית כפר סבא והעומד בראשה הופכים את חוקי מדינת ישראל ללעג ולקלס כדבר שבשגרה בשורה של עניינים", מסביר חבר המועצה נפתלי גרוס. "ראש העירייה הגיע, ככל הנראה, למסקנה כי מועצת העיר הוא גוף מיותר ובלתי רלוונטי. אין הסבר טוב יותר לעובדה שראש העירייה לא קיים ישיבת מועצה במהלך שלושת החודשים האחרונים".

גרוס הוסיף עוד כי "העובדה שהחוק מחייב אותו לכנס את המועצה אחת לחודש לפחות אינה עושה עליו רושם והוא החליט, כנראה, שהוראת החוק גם במקרה
זה היא בגדר המלצה בלבד שאינה מחייבת אותו. מועצת העיר נבחרה באופן דמוקרטי וחובתו של ראש העירייה לכנס אותה לפחות אחת לחודש כדי לדון בעניינים שעל סדר יומה. הזלזול המופגן של ראש העירייה בהוראות הפקודה במקרה זה, כמו גם במקרים רבים אחרים, פוגע קשות בתפקוד המועצה".

יש לציין כי בתחילת חודש ספטמבר האחרון כונסה ישיבת מועצה אך זו הופסקה על ידי ראש העירייה יהודה בן חמו, כעבור 20 דקות בלבד, לאחר התנגחויות בין הנוכחים. כעת דורשים חברי האופוזיציה מד"ר אמרני להתערב בנושא, להפעיל את סמכותו ולחייב את העירייה ואת בן חמו לכנס את מועצת העירייה.

מעיריית כפר סבא נמסר: "חברי סיעת הירוקים מנסים לכפר על חוסר העשייה הציבורית שלהם באמצעות שליחת מכתבים לכל דיכפין. בשנת 2009 התקיימו שמונה ישיבות מועצה מן המניין וחמש ישיבות שלא מן המניין. עד סוף השנה מתוכננות עוד שלוש ישיבות מועצה מן המניין, כך שבסיכום השנתי יתקיימו מספר ישיבות בהתאם להוראות החוק".