76 ימים ולילות במחלקת השתלות מח העצם בבית החולים דיוק בצפון קרולינה, ארה"ב, מסתיימים - ועמית קדוש, הילדה חולת הסרטן מכפר סבא, השתחררה אתמול (שלישי) מבית החולים. עכשיו רק נותרה התקווה כי הילדה הקטנה בת השבע, תחלים במהירות ממחלתה ותחזור לישראל במהרה.

עם המשפחה ביציאה מבית החולים. עמית קדוש (צילום: באדיבות המשפחה)

עמית, שחלתה לפני שנה בסוג אלים ונדיר של סרטן מסוג לוקמיה, נסעה לפני מספר חודשים עם משפחתה לארה"ב בכדי לעבור השתלת תאי גזע מבנק הדם
התבורי בארה"ב וזאת לאחר שלא נמצא לה תורם מח עצם מתאים בארץ ובמאגרים העולמיים ובעקבות התדרדרות במצבה. לפני כחודשיים וחצי עברה קדוש הקטנה השתלת תאי גזע ומאז אושפזה בבידוד תוך שהיא סובלת ממחלות וחיידקים שתקפו את גופה המוחלש ללא הרף.

אביה, יובל, מספר בהתרגשות, כי עמית תעבור עכשיו לסדרת טיפולים במרפאות יום וכי השחרור מהבידוד בו שהתה בבית החולים במשך תקופה ממושכת שיפר פלאים את מצב רוחה. "אין מילים שיכולות לתאר את ההתרגשות הרבה שאחזה בכולנו ובמיוחד את עמית שצעדה את כל מסדרון המחלקה נרגשת ומאושרת", אומר יובל, "סוף סוף, לאחר תקופה כל כך ארוכה באשפוז זוכה עמית לראות קצת את החיים מחוץ לחדר הבידוד ואנו כמשפחה מקווים לחזור ולחיות חיים פחות או יותר נורמאלים. עמית אמנם עדיין קצת חלשה מבחינה פיסית אבל בהחלט המגמה היא חיובית והיא הולכת ומשתפרת מיום ליום. ללא ספק השיפור העיקרי הינו במצב הרוח שלה. פתאום, לאט לאט, אנחנו זוכים לראות עמית חוזרת לעצמה כמו שרק היא יודעת ותפילותינו ותקוותנו הן שאשפוז זה יהיה באמת האשפוז האחרון של עמית".