כתב אישום הוגש השבוע לבית משפט השלום בכפר סבא נגד האסיר המפורסם אורן אברהם מכלא "הדרים", שנידון ל-16 שנות מאסר בגין עבירות הונאה, מתוכן ריצה כבר תשע שנים. העיתוי בו הוגש כתב האישום לא יכול היה להיות גרוע יותר מבחינתו של אברהם, שכבר ראה עצמו יוצא לחופשה הראשונה שלו מחוץ לכותלי בית הסוהר מזה שבע שנים.

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, קבע לאחרונה כי התנהגותו של אברהם השתפרה בשנתיים האחרונות ויש לאפשר לו לצאת לחופשה. בעקבות
הגשת כתב האישום, חופשתו של אברהם מוטלת בספק, כך מעריכים גורמים בשב"ס.

אברהם התפרסם בשל עבירות ההונאה המתוחכמות שביצע באמצעות הטלפון, כאשר בין היתר התחזה לקציני משטרה, חדר לחשבון בנק של שופטת, הזמין אירוח בסוויטה מפוארת במלון "דן אכדיה" על חשבון אזרח תמים, הזמין שירותי מין לבתיהם של אנשים שלא ממש חיבב, ואף הזמין 40 מגשי פיצה ללשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו על חשבון כרטיס האשראי של ראש לשכתו.

בחודש פברואר האחרון, הגיש א', חוקר במחלקת הביטחון של חברת האשראי "לאומי קארד", תלונה נגד אברהם בתחנת משטרת כפר סבא, לפיה האסיר מבצע שיחות טלפון מתוך בית הסוהר לחברות אשראי ומנסה להוציא פרטים על מקומות שונים בארץ. בעקבות כך ביקש א' לא לאפשר לאברהם לצאת לחופשה.

כאמור, השבוע הוגש כתב אישום לבית משפט השלום בכפר סבא נגד אברהם לפיו חודש לאחר שהגיש א' את התלונה, בחודש מרץ האחרון, התקשר אברהם מבית הסוהר לביתו, ושוחח עם אימו שמסרה לו לבקשתו את הטלפון הנייד של א'.

אברהם התקשר אל א' ממספר טלפון חסום והזדהה כחוקר מפלג הונאה תל אביב. אברהם ציין כי הוא פונה אליו בעניין חקירתו של אורן אברהם שנמצא כרגע במעצר. בשלב זה הבין א' כי מי שמשוחח עימו הוא אברהם בעצמו, וביקש מספר טלפון לחזור אליו. אברהם אמר לו כי יתקשר אליו שוב מהמשרד ממספר מזוהה, וניתק את השיחה.

בהמשך היום התקשר אברהם מספר פעמים לחברת "לאומי קארד" וביקש לשוחח עם א', כאשר באחת הפעמים הזדהה כלקוח בשם יובל. מספר ימים אחר כך התקשר אברהם למשטרת טייבה והזדהה כשוטר מתחנת נתניה ואמר, כי הוא "חייב פרטים בקשר לתיק של אורן אברהם".

עכשיו מעריכים גורמים בשב"ס, כי כתב האישום שהוגש נגד אברהם, עשוי לפגוע קשות בסיכוייו לצאת לחופשה לה חיכה כל כך.