בני ברוכים בהבעות פנים "רציניות". התמדה, התמדה ועוד קצת התמדה

מסיבות עם מוזיקה משנות ה-80 זה פאסה. גם הליינים שמתחילים בצפייה משותפת בעוד פרק של "האח הגדול"/ "מסודרים"/ "הישרדות" (מחק את המיותר) הם כבר אולדיז לגמרי. עכשיו הגיע תור מופעי הסטנד-אפ. זה מה שהכי הולך. ראשון ב"קינזי" בבית ינאי, שני ב"ספסל האחורי" בכפר סבא, ליין המצחיקים שהיה להיט ב"זיגוטה" בעמק חפר. עכשיו החבר'ה מחפשים לצחוק, והרבה.

אחד הסטנד-אפיסטים המובילים באזור הוא בני ברוכים מכפר סבא, 37, בן מחזורם של אדיר מילר, אסי וגורי, "פרוזאק" וחבורת "דומינו גרוס" שאמנם לא
התפרסם והתפתח כמוהם, אבל זמנו עוד יגיע ואולי הרבה יותר מהר מכפי שאתם חושבים. הנה, כרגע הוא נוטל חלק בתוכנית חדשה בבערוץ "ביפ" הנקראת "ביפ קומדי האוס", ובסילבסטר הוא יעלה מופע חדש בכול יום חמישי בבית "ציוני אמריקה".

"הגעתי לכל העניין יחסית מאוחר, בגיל 25, הוא אומר. "הלכתי לזה, ראיתי שזה עובד, והחלטתי להמשיך. אני מוכן להופיע כמעט בכל מקום ואני חושב שהעניין של הליינים במועדונים ובברים זה דבר ענק והלוואי שיתפשט לכל הארץ".

למה, לדעתך, זה תופס פתאום?

"כי אנשים רוצים לצחוק ולהסתלבט וזה טבעי וסבבה לגמרי. עכשיו הזמר המזרחי נמצא בפריחה וגם לסטנד-אפ יש עדנה יפה. פתאום מזמינים אותי להופיע בכל מיני ארועים מוזרים. חונכים רמזור בשכונה? קוראים לי לבוא להופיע, לכל דבר מזמינים פתאום סטנד-אפ".

יש הבדל בין סטנד-אפ באולם או בבר?

"בוודאי. הסטנד-אפ האמיתי, כמו שהוא צריך להיות, הוא בבר. אתה מגיע, אנשים יכולים לשתות בכיף בירה, להיפגש עם החבר'ה שלהם קרוב לבית וליהנות. במופעים ב'צוותא' או ב'בית ציוני אמריקה' יש משהו קצת מרמה. זאת לא חוכמה להופיע באולם, שם אנשים יושבים מולך ביציע. במועדונים זאת המלחמה האמיתית ומי שמצליח להצחיק חבר'ה שבאים לבר או למועדון, יכול להצליח בכל מקום".

לא קורה לך לפעמים שבא לך לעזוב את המקצוע, לא מייאש לחפש כל הזמן בדיחות חדשות או קהל חדש?

"ממש לא, למרות שלכתוב בדיחות זה הדבר הכי קשה בעולם. זה נראה קליל ומצחיק, אבל לקלוע לטעם של סטודנטים, אנשי היי-טק, חבר'ה שעובדים במוסך, ולדעת מה מצחיק את כולם ומה המכנה המשותף שלהם, זה דבר מאוד קשה. גם לי בתור בדרן יש את הקווים האדומים שלי. בדיחות שואה ובדיחות על חבר'ה בעלי לקויות זה משהו שאני לא מתעסק בו, כי אני לא רוצה לפגוע בשום מגזר. חלק מהצורה שלי זה גם השיער והתספורת היפה, יש כאלו שלא גדל להם שיער על הראש, אלא במקומות אחרים בגוף והם היו שמחים להתחלף איתי".

כשאנשים רוקדים לפי מוזיקה של תקליטן משווים אותו לאלוהים, איך זה אצלך?

"הופעה טובה זה כמו אורגזמה ארוכת טווח, ויש תמיד חוק שגם אחרי הופעה לא טובה, ההופעה אחרי זה תהיה הרבה יותר טובה, כי אז אתה מגיע הביתה ויש לך הרבה לקחים. אני חושב שהדבר הכי חשוב לאלו שרוצים להצחיק זה התמדה, התמדה ועוד פעם התמדה. אם אנשים מתמידים אז דברים טובים קורים להם. אין מה לפחד ולהתבייש ואני מציע לכל אלו שאולי חוששים, לנסות ולקפוץ למים".

בדיחה לסיום?

"תמיד כשמחנים את האוטו בנמל בתל אביב או באזורי בילוי אחרים מחכה לך באוטו העלון הבא: 'מאסז'יסטית מדהימה, תעשה לך מסאז' בכל הגוף', ואז למטה רשום 'לרציניים בלבד'. עכשיו אני שואל: מה זה לרציניים בלבד? את רוצה לראות את ההורים? להביא לך תעודת בגרות?".