ביום שישי הקרוב יתקיים ביד לבנים ברעננה, ערב התרמה לסניף ער"ן כפר סבא. עמותת ער"ן - עזרה ראשונה נפשית, נקלעה לקשיים כלכליים קשים, ולפני מספר חודשים אף הפסיקה להפעיל את הקו החם בשעות הלילה, בשל אותה מצוקה.

מצבה של העמותה לא השתפר והסניף הכפר סבאי, המשרת את כל תושבי השרון זה שנים ארוכות, עומד בפני סגירה, אלא אם יצליח לגייס את הכספים
להמשך הפעלתו. בער"ן כפר סבא מתקבלות אלפי שיחות בשנה במגוון רחב של תחומים ביניהם בדידות, יחסים בין משפחתיים, דיכאון, חרדה, ואף שיחות אובדניות.

הארגון עצמו מונה כיום למעלה מ-1,000 מתנדבים הפועלים ב-10 סניפים ברחבי הארץ. ייחודו של הארגון הוא במתן שירות במספר רב של ערוצים, ביניהם טלפון, מיילים, צ'ט אישי ואמצעים נוספים והשירותים ניתנים במגוון שפות. המתנדבים עוברים הליכי מיון קפדניים והכשרה מיוחדת המקנה להם מיומנות להגיש עזרה מקצועית בתחום העזרה הראשונה הנפשית בטלפון. רק בשנה האחרונה התקבלו בער"ן כ-270 אלף פניות, בהן כ-800 אירועי ניסיונות התאבדות.

בעמותה מסבירים כי למרות שהסניף ממוקם בכפר סבא, יתקיים אירוע ההתרמה, שעלות כרטיס כניסה אליו תהיה 80 שקלים, דווקא ברעננה, בשל אילוצים פיזיים. "רצינו לקיים את האירוע בעיר, אך מכיוון שהאולם בכפר סבא, המתאים בגודלו לאירוע מסוג כזה, נמצא בשיפוצים, הדבר לא התאפשר", מסבירים בעמותה. "האולם ברעננה הועמד לרשות העמותה ביום שישי תמורת תשלום זעום ביותר, ולכן נקבע כי האירוע יתקיים שם, במעמד ראש עיריית כפר סבא. העמותה נקלעה לקשיים תקציביים חמורים וזקוקה כיום לסיוע חירום על מנת שנוכל להמשיך בפעילותה מצילת החיים". אגב, באירוע יופיע הבדרן לני רביץ.