יש בעיה? יש פיתרון! לפני מספר שבועות הוגשה למחלק גנים ונוף בעיריית כפר סבא בקשה להסיר ספסל ציבורי שנמצא ברחוב ששת הימים, מול רחוב חבצלת השרון ובסמיכות לקריית חטיבות הביניים שבעיר. התושבים התלוננו כי במקום מתגודדים מדי ערב בני נוער, היושבים במקום עד שעות מאוחרות וגורמים למטרדי רעש לתושבי האזור.

במחלקה החליטו להיענות לבקשות התושבים והסירו את הספסל. לאחר הסרתו התברר כי הספסל משמש את אחד מתושבי האזור, פנסיונר, אשר מתנדב כבר שנים ארוכות כאיש משמרות הזהירות בדרכים. הנושא הובא לידיעת עובדי המחלקה ואלו החליטו ליצור ספסל מיוחד המותאם רק לאדם אחד, לשימושו של המתנדב.

"אחרי שגיליתי שהסירו את הספסל מהמקום פניתי לעירייה והסברתי שאני עושה שימוש בספסל בזמן שאני מחכה לתלמידים שיצאו מבית הספר", מספר המתנדב, פיליפ הרשקוביץ המתנדב במשמרות הזהירות בדרכים מזה כ-15 שנה ומסייע לתלמידי החטיבות ובית הספר היסודי "ברנר" לחצות את הכבישים באזור בביטחה.

"הייתה היענות בעירייה לבקשה שלי ותוך ימים ספורים כבר הגיעו עובדי מחלקת גינון ונוף בעירייה והתקינו לי ספסל חדש, שמותאם לבן אדם אחד. מאז שהספסל החדש הותקן, אני מקבל המון תגובות טובות מאנשים שרואים את זה ואמרו לי כבר כמה פעמים, שצריך להתקין ספסלים כאלו בכל העיר. זה ספסל ייחודי ואין עוד כמוהו בכל העיר, ואני באמת מעריך את מה שעשו בעירייה למעני".

מעיריית כפר סבא נמסר: "לאחר בחינת הנושא, ומתוך רצון לאזן בין צורכי התושבים, מצאה המחלקה פתרון יצירתי ויצרה ספסל חד-מושבי, שמצד אחד ישמש את איש משמרות הזהירות ומצד שני, לא יאפשר התגודדות לילית שתביא למטרדים לתושבי האזור".