ליל שבת שעבר. השעה 02:50 לפנות בוקר. רותי הלוי, תושבת שכונת הדרים החדשה בכפר סבא שומעת נקישות וקול ניפוץ זגוגית מתחת לחלון ביתה. כאשר היא מסתכלת דרך חלון הבית היא רואה שלושה אלמונים פורצים לרכב המסחרי של בעלה, אבי. היא מודיעה לבעלה, וזה, בלי לחשוב פעמיים, לוקח את אקדחו האישי ויוצא למרדף אחרי גנבי הרכב. מרדף שהסתיים בהצלחה יחסית עם תפיסתו של אחד מהגנבים, תושב קלקיליה.

"כשאשתי העירה אותי ואמרה שפורצים לרכב שלי, ידעתי שאין לי ברירה אלא לרדת למטה ולנסות לעצור את הגנבים",
מספר הלוי, בן 32 ובעל חברת שליחויות המתגורר בשכונה עם רעייתו ושתי בנותיו הקטנות. "אמרתי לאשתי שתביא את האקדח שלי ואת הפלאפון וכמו שאני בתחתונים רצתי למטה והתקשרתי למשטרה".

הלוי מספר, כי כאשר הגיע לחניית הבניין, גילה שגנבי הרכב פתחו בנסיעה והוא נכנס לרכבה של רעייתו והתחיל במרדף אחרי גנבי הרכב. "התחלתי לחפש אחרי הגנבים בשכונה ותוך כדי שיחה עם המוקדנית שמעתי בקשר המשטרתי שניידת בילוש מתחנת כפר סבא איתרה את הרכב שלי באזור צומת קבר בנימין", מספר הלוי. "טסתי לכיוון ובאמת ראיתי את הרכב שלי, כשניידת הבילוש נוסעת אחריו באיטיות. לא הבנתי למה הם לא מנסים לתפוס אותו ואף שאלתי את המוקדנית והיא אמרה לי לא לעשות כלום. לא יכולתי לשבת בחיבוק ידיים ועקפתי את רכב המשטרה הסמוי ואת הרכב שלי, במטרה לנסות לעצור את הגנבים.

"הם מצידם לא ויתרו וניסו לעקוף אותי תוך כדי שהם כמעט ומתנגשים בי, ואז החל מרדף משטרתי כשבאזור צומת קיבוץ אייל מצטרפות ניידות משטרה נוספות. בכניסה לצור יגאל-כוכב יאיר פרסה משטרת טייבה מחסומים עם דוקרנים, אבל גנבי הרכב החליטו שאלו לא יעצרו אותם והמשיכו בדרכם תוך שכל גלגלי הרכב נוקבו".

המרדף נמשך עד לאזור צומת טירה, שם התנגשו הגנבים במעקה הבטיחות ושניים מהם יצאו מהרכב והחלו לברוח רגלית לאזור השדות. קלטתי שנהג הרכב, שנלכד כתוצאה מההתנגשות במעקה הבטיחות, נותר ברכב ורצתי לשם עם האקדח, כיוונתי את האקדח לראשו עד שתוך שניות הצטרף קצין המשטרה ואזק את הגנב".

הלוי מסביר כי החליט לצאת למרדף בשל מכת פריצות רכב בשכונה. "לא מזמן פרצו לרכב של השכן שלי ואני שומע על עוד ועוד פריצות. מתקיימים סיורים של חברת ביטחון והשיטור הקהילתי, אבל זה כנראה לא מרתיע את הגנבים".

ממפקד תחנת כפר סבא סנ"צ שי אזולאי, נמסר: "כשהאזרח הודיע על גניבת רכבו, הוזעקה ניידת לאזור ובהמשך התפתח מרדף משטרתי. בסופו של מרדף הושב הרכב לבעליו ואחד החשודים נעצר והובא להארכת מעצר".