"למה לגזול את החורשה הזה מאיתנו?", שואלים תושבי הרחובות מבצע יונתן, הרמה והגליל בכפר סבא שקיבלו השבוע מנשר בתיבות הדואר שלהם בו צוין, כי על חשבון השטח הירוק מול ביתם (החורשה), מתכוונת העירייה להקים בית כנסת.

קרן דורית, המתגוררת סמוך לחורשה, זועמת על ההחלטה לגזול אזור ירוק יחיד בסביבה. "בחורשה הזו יש פריחה בשלל צבעים. אנחנו רוצים שישאירו לנו את הגינה", היא אומרת. התושבים המודאגים כינסו ביום שלישי השבוע אסיפה דחופה ודנו בעניין.

במהלך חודש פברואר פורסמה החלטת העירייה על הקמת בית הכנסת באמצעות שילוט ברחובות. בפרסומים צוין כי השטח עליו מצויות כיום החורשה והגינה הציבורית, יוקצה ללא תמורה לטובתה של עמותה אשר תקים עליו בית כנסת בשטח של כ-300 מטר. התושבים, שלא הבחינו בזמנו בפרסומי העירייה, גילו את הדבר רק השבוע.

התושבים טוענים, כי אין צורך בבית כנסת נוסף באזור. "מבדיקה שעשינו על פי נתונים שמתפרסמים באתר העירייה, בגבולות של הרחובות משה דיין לתל חי ישנם תשעה בתי כנסת, כלומר במרחק 300 מטר מכאן קיים בית כנסת, בזמן שזוהי החורשה היחידה בסביבה", אמר תושב רחוב הגליל.

מהעירייה נמסר, כי השטח שהוקצה הינו בייעוד "שטח מבני ציבור". מדובר בחלקה גדולה שחלק ממנה הוקצה לטובת בית הכנסת, כך שלא תהיה פגיעה בגינה הציבורית ובמתקנים".