מי שומר על ילדי הגן? הורים בגני ילדים במתחם המפלס בכפר סבא מתלוננים כבר חודשים על ליקויי אבטחה בארבעה גנים סמוכים. סיור במקום מגלה כי למרות שמדובר בארבעה גנים שונים עם ארבע כניסות נפרדות, במקום ישנו שומר אחד בלבד ושערים ללא קודן ונעילה אוטומטית.

לטענת ההורים במקרים רבים השערים פתוחים וכל אחד יכול להיכנס לגן. גם כשההורים מגיעים לאסוף את הילדים נשארים השערים פתוחים ללא נעילה מסודרת. בעירייה לא הכחישו שיש לתגבר את האבטחה והבטיחו לעשות זאת, אך יחד עם זאת ציינו כי
השמירה היא במימון המשטרה ומשרד החינוך.

האחרונים, בכלל ציינו שאין להם כלל נגיעה לאבטחה בגני הילדים בעיר. כך או כך, להורים נמאס שלא שומעים את תלונותיהם. "הילדים שלנו מופקרים", אמרו השבוע, "לא ברור למה תמיד מחכים שיקרה משהו נורא".

בשל הבעיות פנו השבוע ההורים למשטרה בניסיון להבין מי אחראי לביטחון ילדיהם. "השמירה כאן פשוט מיותרת", אמרו כמה מההורים השבוע, "בנאדם אחד לא יכול לראות מה קורה בכיוונים שונים, כשבכל גן יש עשרות ילדים ובנוסף השערים לא נעולים".

מבדיקה עולה כי במתחמים אחרים בערים אחרות האבטחה מסודרת יותר.החשש של ההורים הוא, מעבר לפאן הביטחוני, הוא שילדים עלולים לצאת מהגן מבלי שאיש יבחין בהם.

אם לאחת הילדות בגן חרוב מסבירה שדרישות ההורים לא מוגזמות. "ברגע של היסח דעת קל של גננת, ילד יכול פשוט לצאת החוצה או מישהו לא רצוי יכול להיכנס", אמרה, "יש פתרונות שלא דורשים מאמץ ניכר ותכליתם היא להימנע מאסון".

לפני שבועיים ביקשו ההורים לדאוג למנגנון מיוחד שידאג שכל שער שנפתח בכניסה לגן ייסגר בחזרה על מנת שהשער יהיה סגור בכל שעות היום, כפי שקורה בגנים רבים בארץ.

נציגת ועד ההורים העירונית, סיגל קוצ'מן: "ההורים צודקים בטענותיהם. כיום כל דכפין יכול להיכנס לגן באין מפריע וההורים רוצים אבטחה נאותה לילדיהם ובצדק".