צפיפות, דוחק ואלימות - זו השיגרה של תלמידי חטיבות הביניים "שז"ר" ו"שרת" בכפר סבא שמסיימים את יום הלימודים ועולים על אוטובוס ההסעה של חברת "מטרופולין" מבית הספר לביתם. הסעת התלמידים עוצרת בתחנה ברחוב זאב גלר. בשעה בה מסיימים התלמידים את הלימודים מגיעים שני אוטובוסים לאסוף אותם ולאחר מכן מגיעים שני אוטובוסים נוספים.

הבעיה היא שהתלמידים נדחקים אל שני האוטובוסים הראשונים שמגיעים ומסרבים להמתין לשניים הנוספים שמגיעים מיד אחר כך. התוצאה: דחיפות, צעקות, מכות ובעיקר חוסר בטיחות אשר עלול להסתיים באסון.

בעקבות פנייתם של הורים מודאגים לחברת "מטרופולין" פנתה השבוע החברה לעיריית כפר סבא שאחראית על מיקום התחנות, בבקשה לשנות את מיקום התחנה הנוכחית. "בעיות בטיחות אלה עלולות לגרום לאסון", נמסר השבוע מ'מטרופולין'.

"התלמידים נדחפים כולם לשני האוטובוסים היחידים, מצליחים לפתוח את הדלתות ובגלל מעקה הבטיחות לא יכולים לסגור אותן, מחשש שנערים ייפגעו. התלמידים מצידם לא מוכנים לחכות דקות ספורות עד שיגיעו שני האוטובוסים האחרים. השניים האחרים לפי דיווחי הנהגים נשארים כמעט ריקים".

תלמידה מחטיבת "שרת" מספרת: "בצהריים מתחיל הבלאגן. הבנים בעיקר דוחפים ועושים רעש. תמיד כשנשמע הצלצול, אז כולנו רצים לאוטובוסים ויש רק שניים שאפשר לעלות עליהם ביחד".

גם נהגי "מטרופולין" מודאגים מהמצב. "הילדים קופצים על הברזלים, דוחפים, הופכים לסוג של בריונים. לא פעם ולא פעמיים ילדים כמעט נפלו מתחת לגלגלים, זה רק עניין של זמן עד שיקרה אסון", הוא אומר.

נהג נוסף סיפר: "הם מתפרעים מחוץ לאוטובוס ובתוך האוטובוס. גם באוטובוס עצמו הם קופצים, מרביצים, שוברים ונדחפים. הם מתפרעים בצורה שעשרים דקות של נסיעה איתם נראות כשעתיים. אנחנו רק מחכים שהם כבר ירדו מהאוטובוס. להעלות אותם ולהוריד אותם בבית בביטחה זה כמו מבצע צבאי שאנחנו שמחים שהוא נגמר בשלום".

מעיריית כפר סבא נמסר: "הנושא יועלה לדיון בוועדת התנועה הקרובה היות ושינוי מקום התחנה כרוך בשינוי הסדרי החנייה".

ממשרד התחבורה נמסר: "בבדיקה שערכנו מול 'מטרופולין' התברר כי אכן לא קיים בתחנה מפרץ חניה מתאים. משרד התחבורה יעלה את הנושא בוועדת התנועה בעירייה כדי למצוא פתרון".