לפני כמה שבועות קיבלה רונית רמז, יו"ר עמותת "כפר סבא ורעננה אוהבות חיות", הודעה טלפונית על חתול שנלכד בכפר סבא. הצעירה שהתקשרה סיפרה כי היא שמעה יללות חלשות ולקח לה זמן רב להבין מהיכן הן בקעו. רמז מיד יצאה לכתובת שניתנה לה, אך גם לה לקח כמה דקות להבין מה בדיוק קורה.

עוד ב-mynet:
האכילו חתולי רחוב - וקיבלו נזיפה מהעיריה
הכלבים של חסר הבית מחפשים בית חם
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"כאשר הגעתי למקום, היה ברור שהיללות של החתול הלכוד בוקעות מארון חשמל אשר היה ממוקם ליד גן ילדים", מספרת רמז. "לאחר שיחה אל מוקד העירייה, התקשינו לאתר מי בדיוק הוא בעל ארון החשמל. התקשרנו במרץ לחברת תקשורת אחת אחרי השנייה. בזק, חברת החשמל והוט אפילו שלחו את נציגיהן, אך הארון לא היה שייך לאף אחת מהן. זאת הייתה ממש תעלומה".התעלומה התעצמה כשהתגלה כי הארון סגור ואטום מכל הכיוונים, ולא היה ברור כיצד החתול הצליח בכלל להיכנס אליו. לאחר שעה קלה, התקבל אישור מעיריית כפר סבא לפרוץ את הארון כדי להציל את החתול. "צוות מכבי האש שהיה במקום האירוע מתחילתו ביצעו את הפריצה. ברגע שנפתח הארון, הבחנתי במעין בור שתחתיו ישב החתול, מלוכלכך מאבק ומפוחד", מספרת רמז. "מיד שלפתי אותו והכנסתי אותו לכלוב שהבאתי מראש. החתול נקרא על שם גן הילדים הסמוך - פטל".

פטל הובא לעמותה וטופל שם על ידי מתנדבים. התברר כי הוא סובל מהתייבשות ופטריות בכל הגוף. לאחר טיפול ראשוני, המתנדבים הופתעו לגלות שלמעשה מדובר בגור חתולים לבן ויפה, ולא אפור כמו שהגיע אליהם בגלל האבק שהצטבר על גופו. "פרסמנו את סיפורו של פטל בדף הפייסבוק שלנו ולאחר שהוא התחזק, הצענו אותו לאימוץ", מספרת רמז. "בשבוע שעבר הוא אומץ על ידי משפחה מחיפה. עד היום לא ברור כיצד הגיע החתול לארון החשמל. אנחנו משערים שהוא התחבא שם בזמן שעשו עבודות תחזוקה בארון".