משפט צבאי בגין הוצאת נשק ללא רשות, תלונות משמעת בגין איומים וכתב אישום חמור בגין נהיגה בקלות ראש וגרימת תאונה עם פצועים. תיקו של הכבאי איתן אנטמן (39) לא פשוט, אך למרות זאת הוחלט באיגוד כבאי השרון להוציאו לקורס קצונה.

מכתב אנונימי שנשלח לאחרונה לניצב כבאות ארצי שחר איילון, חושף לכאורה זעם בקרב הכבאים. המכתב חתום על ידי כבאי תחנת כפר סבא, אולם אלה מכחישים כל קשר השבוע לכתיבתו. גם מפקד התחנה, טפסר אלי מרציאנו, מעניק לאנטמן גיבוי מלא.

עוד ב-mynet:
בעלה של בת ה-17 ברח לחו"ל עם הכסף והותיר אותה עגונה
מאסר לעורכת הדין שמעלה בכספיה של קשישה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"גרם לנו נזק"
המכתב האנונימי שנשלח בחודש שעבר לאיילון, בעקבות ההחלטה על הוצאתו של אנטמן לקורס קציני כבאות, הוביל לסערה בתחנה. "מדובר באחת הבושות הגדולות ביותר שיכולות להיות בשירותי הכבאות", נכתב במכתב שהודפס על נייר רשמי של איגוד ערים השרון לשירותי כבאות והצלה. "מדובר בעובד אשר כתב אישום עומד כרגע נגדו, בו הוא מואשם בתאונה קשה בה נהרסו חיי משפחה ושבוצעה במילוי תפקידו... אנו קוראים לך להטיל וטו על יציאתו של איתן אנטמן לקורס קצינים. לצערנו, כל פניותינו למפקד התחנה, טפסר אלי מרציאנו, לא הועילו ולכן אנו פונים אליך בעילום שם. מכתבנו הוא על דעת מרבית עובדי וכבאי האיגוד".

למכתב צורפו גם מסמכים נוספים המעידים, לכאורה, כי אין מדובר בפעם הראשונה בה מוצא את עצמו אנטמן מסובך. מהמסמכים שהגיעו ל-mynet ו"ידיעות השרון" עולה כי כבר בשנת 1993, בעת שירותו הצבאי, נשפט אנטמן בבית דין צבאי בגין הוצאת נשק ללא רשות. הוא הורשע ונגזרו עליו חודש מאסר בפועל ושלושה חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים.

בשנת 2008, הגיש רוני מוסלי, ראש מדור מניעת דליקות בתחנת הכיבוי בכפר סבא, תלונה בתחנת הכיבוי נגד אנטמן בגין התנהגות בלתי הולמת, לפיה איים לכאורה אנטמן, שכיהן אז כיו"ר ועד הכבאים בתחנה, על מוסלי, במסגרת סכסוך עבודה שהכריזו אז הכבאים.

"במהלך ישיבת עובדים התנפל עליי אנטמן בקללות ואיומים שאני מפר שביתה וקרא לי נחש ובוגד", כתב אז מוסלי במכתב התלונה שהעביר למרציאנו. "הוא ניתק טלפונים במשרד שלי, ניתק את המחשבים ואפילו איים עליי שיחתוך לי את הצמיגים במכונית. ההתנהגות של אנטמן כלפיי, כקצין בכיר בתחנה, מהווה עבירת משמעת חמורה וההתנהגות הזאת גורמת לפגיעה אישית בי מול יתר העובדים".

בעקבות התלונה הוחלט לשלול את שכרו של אנטמן למשך שני ימי עבודה ובאותה תקופה הוגשה נגד אנטמן תלונה נוספת, על ידי שלמה ברקת, גזבר האיגוד, שגם הוא התלונן כי אנטמן לכאורה איים עליו. "איתן אנטמן התפרץ למשרדי תוך שהוא צועק ומאיים", כתב ברקת במכתבו. "אנטמן סירב להסתלק מהמשרד, למרות דרישה מפורשת שלי, והמשיך בצעקות ואיומים כנגדי. אירוע זה מצטרף לאירועים קודמים שאירעו עם הכבאי אנטמן, על חלקם הודעתי לך בעל פה ובמקרה אחר אף נערך בירור משמעתי".

בעקבות התלונה נערך לאנטמן בירור משמעתי והוחלט לרשום לו נזיפה בתיק האישי. כחצי שנה לאחר מכן, הגיש אנטמן תביעת דיבה ולשון הרע נגד ראש העירייה, יהודה בן חמו, בטענה כי זה הוציא דיבתו, במסגרת אותו סכסוך ויכוח נוקב שפרץ, כביכול, בין השניים. בן חמו הכחיש את הטענות וטען כי מדובר בעורבא פרח ודרש כי אנטמן יתנצל על ההאשמות שהעלה נגדו. שנתיים מאוחר יותר, בשנת 2011, פסק שופט בית משפט השלום בכפר סבא כי אנטמן ישלם לבן חמו סכום בסך 7,000 שקלים הוצאות משפט, לאחר שאנטמן ביקש לסגת מהתביעה.

"ניסיון התנכלות"
ההסתבכות האחרונה של אנטמן הייתה בחודש מאי, לפני כעשרה חודשים. בתאריך 19 במאי אירעה התנגשות בין רכב פרטי, בו נסעו ארבעת בני משפחת דטמר-צוברי, ההורים ערן ואופירה ושני ילדיהם, לבין רכב כיבוי מתחנת כפר סבא שהיה בדרכו לשריפה ברעננה.

על פי כתב האישום, שהוגש לבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה כעבור כשלושה חודשים, יצא אנטמן, שנהג ברכב הכיבוי, מתחנת הכיבוי. בני משפחת דטמר-צוברי נסעו ברחוב אנצו-סירני ובעת שנכנסו אל הצומת, התנגשה ברכבם כבאית, שהייתה נהוגה בידי אנטמן.

כתוצאה מההתנגשות נהדף הרכב של המשפחה ונגרר על ידי הכבאית, עד שנבלם על ידי עמוד תאורה המוצב על אי תנועה. בעקבות ההתנגשות נפצעו ארבעת בני המשפחה, נהג הכבאית וכבאי נוסף שהיה עימו ברכב.

על פי כתב האישום, אב המשפחה, ערן דטמר-צוברי (36), נפגע באורח אנוש, סבל מפגיעה רב מערכתית והיה מחוסר הכרה ומונשם. הוא פונה לבית החולים בתום פעולות חילוץ ממושכות ונמצא היום בהליך שיקום. האם, אופירה (37), נפצעה באורח בינוני-קשה ושני ילדיהם נפצעו באורח קל.

לאחר התאונה נפסל רישיונו של אנטמן ל-60 יום ובתום החקירה הוחלט להגיש נגדו כתב א