בית משפט השלום בכפר סבא, אישר לפני כשבועיים עיסקת טיעון בין הפרקליטות לבין שמעון אפוטה, תושב הרצליה בעל עבר פלילי, שהואשם בהסגת גבול ובתקיפה בנסיבות מחמירות של אייל (שם בדוי), תושב כפר סבא, בעת שניסה לפרוץ למחסן בניין מגוריו.

מגזר הדין עולה כי אפוטה ניסה לגנוב ציוד מגג בניין בכפר סבא בתחילת חודש נובמבר 2011, כאשר לפתע הופתע על ידי אייל, קצין קרבי בעברו ונכה צה"ל, שביקש לבדוק את פשר הרעשים שנשמעו משם. אפוטה תקף את אייל באמצעות לום שהחזיק בידיו, הכה אותו באגרופיו ודחף אותו בחוזקה, כך שאייל התגלגל במורד המדרגות, נחבל בצורה קשה ופונה לבית החולים לצורך קבלת טיפול רפואי.

עוד ב-mynet:
בני הנוער עשו מנגל על אנדרטת חיל הים
נפצעה במהלך אימון כושר: המכון סירב לבטל את המינוי
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

השופט מיכאל קרשן קבע בגזר הדין כי אפוטה, ישלם לאייל 12 אלף שקלים פיצויים: "האירוע הסב למתלונן נזק נפשי ועד היום הוא נמנע משהייה בחשיכה בחדר המדרגות. הנאשם נקט באלימות פיזית קשה, סתמית ובלתי מוסברת במתלונן. הפגיעה הפיזית במתלונן לא הייתה קלת ערך וקיים חשש כי יאבד את ראייתו". במסגרת עיסקת הטיעון, גזר, כאמור, בית המשפט על אפוטה 32 חודשי מאסר בפועל ושמונה חודשי מאסר על תנאי.

"אם זה מה שבית המשפט החליט אז זה מה שהוא יקבל, ללא קשר למה שאומר", אומר אייל שעדיין מתקשה להתאושש מהאירוע בו הותקף. "אני חושב שמגיע לו יותר, כי מדובר באיש מסוכן שניסה להרוג אותי".למרות שחלפו כבר שנתיים מאותו הלילה, שהחל מבחינת אייל כעוד ערב רגיל והסתיים בשלוש צלעות שבורות, ופגיעה בראש, הוא מתקשה לשוב לקדמותו ומשחזר שוב ושוב את המקרה בראשו.

"אני גר בדירת הגג עם אשתי", הוא משחזר. "באותו הערב שמעתי רעשים בוקעים מהגג בשעה 21:00 בערב והחלטתי לעלות לגג כדי לראות אם מישהו צריך עזרה. רצה הגורל והנורה בחדר המדרגות נשרפה, חדר המדרגות היה חשוך והתוקף הפתיע אותי וקפץ עליי. הוא הכה בי בחוזקה עם לום היישר בצלעות. נפלתי במורד המדרגות ונחבטתי עם הראש בקיר. הוא לא הפסיק, ירד אליי והחל להכות אותי. לתומי חשבתי שהוא יברח, וכששאלתי אותו מה קרה לו ולמה הוא ממשיך להכות אותי הוא רכן מולי, הרים את הלום וניסה לתקוף אותי שוב ואז נאבקנו אחד בשני".

לאחר מאבק שנמשך דקות ספורות הצליח אייל להוציא את הלום מידיו של אפוטה, שברח מהמקום ונעצר מספר שעות לאחר מכן על ידי המשטרה. "כל מה שאני
זוכר הוא שירדתי למטה לחכות עם אשתי למשטרה ולאמבולנס", מספר אייל. "בימים הראשונים לאחר התקיפה לא הרגשתי כאבים בחזה, אבל כשהם החלו הגעתי לבית החולים שם גילו שהוא שבר לי ארבע צלעות. עד היום אני לא מבין למה הוא לא ברח לאחר שהכה אותי בפעם הראשונה. מיד הבנתי שהוא אדם מסוכן. ההרגשה שלי הייתה שהוא רוצה להרוג אותי. זה היה עניין של חיים ומוות".

אייל, יוצא יחידה מובחרת בצבא, מספר כי התחושה הקשה שליוותה אותו הייתה שלא הצליח להגן על עצמו למרות עברו הצבאי וניסיונו. "הוא הפתיע אותי לחלוטין ולא יכולתי לעשות כלום בשניות הראשונות", הוא אומר. "רק לאחר שהוא הרים את הלום בפעם השנייה התעשתי והתחלתי להילחם בו. מאז המקרה, חיי השתנו ואני יותר מפחד. הסיפור הזה חוזר אליי בכל פעם שאני שומע שמישהו פרץ לדירה והרביץ לדייר. חייבים לבלום את התופעה הזו, בה אנשים לוקחים חיי אדם במהלך פריצה. היום, לו היה קורה דבר דומה, הייתי נזהר יותר ופחות שאנן".

מעו"ד עלא תילאווי, המייצג את אפוטה, נמסר: "בית המשפט הרחיק לכת בגזר דינו וגזר באופן מחמיר יותר ממה שהתביעה ביקשה. גזר הדין מעלה סוגיות יוצאות דופן ומעניינות, הגשנו ערעור ויש עיכוב ביצוע עד לדיון בערעור. כולנו היינו מופתעים מחומרת העונש שהופעל אישית עליו".