בית המשפט לענייני משפחה בכפר סבא איפשר בשבוע שעבר לאם להגר יחד עם ילדה המשותף בן התשע וחצי לחו"ל, וזאת למרות התנגדותו של אביו, ממנו התגרשה לפני שמונה שנים. השניים נישאו בשנת 2000, הולידו את בנם הראשון והתגרשו בשנת 2005. מאז, התובעת התחתנה שוב וילדה ילד נוסף, אך בעוד לאב של ילדה הראשון מגיעות זכויות ביקורים, לדבריה, הוא לא ניצל אותן במהלך השנים לרבות בשלוש השנים האחרונות.

עוד ב-mynet:
"הבן שלי גדל בתחושה שנטשתי אותו"
איך משפחה בת שבע נפשות מתגוררת בדירת חדר וחצי?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

במהלך הדיון בנושא התגלה כי כשלושה שבועות לאחר הגירושין עזב האב את הארץ לטובת השתלמות בניו יורק ולמעשה לא ראה את בנו במשך שנה ושלושה חודשים. האב טען כי במהלך תקופה זו נהג לדבר עם בנו באופן קבוע. כששב ארצה חודש הקשר בין השניים, אך הופסק בתחילת 2010.

בראשית שנת 2012 הגישה האם את הבקשה לבית המשפט ואז התייצב אביו של הילד 'על רגליו האחוריות' והתנגד לנסיעתו של בנו לקנדה יחד עם אימו ואביו החורג. בתביעה שהגישו לבית המשפט טענו בני הזוג כי בכוונתם לעבור לקנדה על מנת ללמוד ולעבוד וכי אין בכוונתם לשוב חזרה לארץ בזמן הנראה לעין.

בתוך כך סיפרה האם בכתב התביעה שלה כי יחסיו של בנה ובעלה החדש טובים. לטענתה, אביו הביולוגי מתנגד למרות שהוא אינו מתראה עם בנו ואינו עושה די בכדי לחדש את הקשר עימו. לטענתה, הילד רוצה לנסוע עימה ומבין שהמעבר לקנדה ירחיק אותו מאביו הביולוגי וחבריו בארץ. האב הביולוגי מנגד, טען, כי הגירה של הילד תמנע כל קשר עתידי בינו לבין הילד ותפגע בזכויות הקטין לחוות קשר הורות.לאחר ששמע את שני הצדדים, שופט בית המשפט לענייני משפחה בכפר סבא, צבי וייצמן, התיר לבסוף את נסיעתו של הילד יחד עם אימו, בטענה כי בדיונים בבית המשפט, התנהגות הבעל לשעבר כלפי גרושתו "בוטה ומזלזלת באופן קיצוני. לא אחת גרם לה להזיל דמעה נוכח ההשפלות שספגה ממנו במהלך דיון. גם כלפי בן זוגה הנוכחי התנהג האב בגסות יוצאת דופן, אשר יש בה ללמוד על טיבו של טבעו", אמר השופט.

בהחלטתו אף נשען השופט וייצמן על המלצות הרשויות המטפלות שהמליצו להתיר את הגירת הילד, אך השופט לא הסתפק בכך ואף שוחח ביחידות עם הקטין. לדברי
השופט, במהלך השיחה כינה הקטין את בן זוגה של אמו 'אבא' לא פעם בשיחה. "הילד מביע את רצונו הכן והאמיתי ואין אחר המדבר מגרונו. הוא רוצה לנסוע לקנדה ואין הוא נרתע מהנסיעה, אף שהוא מבין את השלכותיה על טיב הקשר עם אביו".

לבסוף הכריע השופט לטובת האם, בטענה, כי "היא זו שמטפלת בילד ודאגה להשלמת צרכיו בעוד האב ניתק עימו מגע מספר פעמים".

הנסיעה ויציאתו של האם ובנה מהארץ הותרו בתנאים מגבילים, הכוללים מתן אפשרות לאב לשוחח עם בנו והעברת פרטי המוסד הלימודי בו השניים ירחיבו את לימודיהם בקנדה. בנוסף, החליט השופט על הפקדת סכום של 50 אלף שקלים על ידי האם בבית המשפט, שיועברו לטובת האב אם תנאים אלו יופרו.