לא בכל יום יוצא לנו להיתקל בסיפור אימוץ כל כך מרגש, סיפור של בעל חיים מוגבל שלמרות שנזנח ונפגע מצא בית חם. זהו סיפורה של יפה, שמה המקורי של חתולה בת תשע, שעברה כל כך הרבה בחייה ולבסוף מצאה את עצמה בידיים נאמנות.

עוד ב-mynet:
הווטרינר חזר ממילואים ומצא את החתול שלו דרוס
דרמה בבסיס: חייל הציל חתול שנכווה קשה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

יפה חייתה בסביבה של אחד מגני הילדים בכפר סבא, אבל שם לא אהבו אותה, בלשון המעטה. התקווה היחידה שלה הייתה תושבת השכונה ורוניק עזרא, שנהגה להאכיל אותה מאז נולדה במסירות, עד שיום אחד היא נעלמה.

"חיפשתי אותה באזור וכשמצאתי אותה בקרבת מקום היא כבר הייתה במצב לא טוב", מספרת עזרא. "הלכתי הביתה כדי להביא כלוב ולאסוף אותה לטיפול, אבל כשחזרתי היא לא הייתה שם. הייתי בטוחה שהיא הלכה למות באיזה מקום צדדי יותר, חיפשתי אותה עם הילדים ולא מצאתי. הייתי שבורה כי הבנתי שהיא כנראה מתה".

לאחר מספר שבועות הסתבר כי החתולה נפגעה קשה בתאונת דרכים והובאה למרפאה של ד"ר יובל סמואל בכפר סבא. מצבה היה קשה ביותר, היא סבלה משבר בלסת ופיה נותר פתוח עד לאחרונה, כמו כן היא סבלה משבר בבסיס הזנב עד שבמרפאה נאלצו לכרות לה את הזנב ואם כל זה לא מספיק, היא איבדה את עינה האחת בתאונה ולאחר כחודש, איבדה גם את העין השנייה והפכה לעיוורת."המצב שלה היה באמת קשה מאוד", מספרת מנהלת המרפאה דנה זוהר, "והדבר המדהים הוא שמהרגע שהיא התעוררה, היא התגרגרה והתלטפה והייתה הדבר הכי מתוק שיש. חתולה נדירה באופייה".

חודשיים וחצי שהתה החתולה בין כותלי המרפאה. בינתיים עזרא קיבלה מידע על הימצאותה מעמותת כפר סבא אוהבת חיות. "התקשרו אליי ואמרו שמצאו חתולה באזור שלי. באתי למרפאה וגיליתי שזו באמת היא. זה היה מרגש מאוד, היא זיהתה אותי מיד ואני בכיתי. מאותו רגע, באתי פעמיים ביום להאכיל אותה והיא התחזקה. היא קיבלה כאלה כמויות של אהבה במרפאה שזה היה מדהים. התחלנו במסע החיפושים למצוא לה בית ולא ויתרנו".

גם במרפאה התרגשו מהאיחוד בין המאכילה לחתולה הפצועה. "ברגע שהיא שמעה את הקול שלה היא התרפקה עליה", אומרת זוהר, "במשך חודש היא הגיעה להאכיל אותה בקופסאות טונה, לפנק אותה ולבכות איתה".

במרפאה ניסו למצוא ליפה בית חם במסגרת פנייה לעמותות וימי אימוץ. היו דיבורים על המתה או החזרה לרחוב, עד שיום אחד, התקבלה במרפאה פנייה
ממשפחה בתל אביב, שהביעה רצון לאמץ אותה.

"בהתחלה חששתי", מספרת זוהר, "כי הם לא ראו אותה לפני ולא ידעתי מה הציפיות. צריך להבין שלחתולה הזו יש שני בורות במקום עיניים, אין זנב ויש לסת פתוחה. היא נראתה כמו פאזל של חתול. ברגע הראשון כשהבאתי אותה הם הביטו בה והדבר הראשון שאמרו היה: 'איזו יפהפייה'. עשיתי הרבה אימוצים בעבר ובחיים שלי לא נתקלתי בדבר כזה".

החתולה ששמה שונה מאז לנס, החלה את חייה החדשים בניגוד לכל הסיכויים. בתחילה התמודדה עם בעיית אוריינטציה, חוסר שליטה בצרכים ועניינים נוספים, אך העדינות, הרגישות והאהבה של המשפחה המאמצת סוללות עבורה את הדרך לעתיד.