לילך רובין, אם למיכל בת ה-9.5 הסובלת מאוטיזם, עדיין מתקשה להתאושש. שבוע אחרי שהתבשרה כי בתה, המטופלת בבריכה הטיפולית "גלגל הצלה" בכפר סבא, לא תוכל להגיע יותר לטיפולים במקום, היא עדיין נסערת. פוסט כואב שהעלתה בדף הפייסבוק של עמותת אלו"ט זכה למאות תגובות זועמות ומזדהות, ובעיקר הביע כעס כלפי הנהלת המקום.

עוד ב-mynet:
"חברת 'סלקום' פיטרה אותי כי נכנסתי להיריון"
המלאכיות של האונקולוגית: עושות לילדים טוב על הלב
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

תחילתה של הפרשה לפני כשבוע וחצי. האם ובתה הגיעו לטיפול השבועי של מיכל בבריכה, ובפעם הראשונה, במהלך הטיפול עשתה מיכל הקטנה את צרכיה במים, בטעות.

לדברי לילך, היא התנצלה בפני הצוות, שהביע דווקא אהדה, אך לאחר מספר ימים קיבלה הודעה מהנהלת המקום כי בתה אינה רצויה עוד ואף אוימה, לטענתה, בתביעה משפטית על ידי מנהלת המקום.

"'אני לא רוצה אותך ואת הבת שלך אצלי', אלו הדברים שמנהלת הבריכה אמרה", טוענת לילך. "מיכל מטופלת בבריכה זה כשנה והיא מאוד אוהבת את המקום ואת המטפלות. היא הולכת לכל טיפול בשמחה ויכולה לבלות שעות ארוכות במים.

"הטיפולים עשו פלאים. הם מרגיעים אותה, היא למדה לשחות ולצלול והיא מחייכת הרבה. הפעילות בבריכה גם מסייעת לה בוויסות התחושות ואף פעם לא קרה לנו שהיא עשתה את צרכיה בבריכה, אבל ביום שלישי שעבר 'ברח' לה. היא יצאה מיד מהמים ואני התנצלתי והמדריכות היו אלו שהרגיעו אותי".לדברי רובין, כעבור מספר ימים, לפני הטיפול הבא, היא קיבלה שיחת טלפון מהנהלת הבריכה והתבקשה לא להגיע עם בתה יותר, עקב התקרית, ונאמר לה כי כל השיעורים מבוטלים. "ניסיתי להסביר שזו הפעם הראשונה שזה קרה למיכל, אבל זה לא עזר ואחרי מספר ימים התקשרה אליי גם מנהלת המקום ואיימה עליי בתביעה משפטית בעקבות הנזק שנגרם לבריכה".

האם הפגועה כתבה מכתב מרגש אותו העלתה ברשת הפייסבוק וסיפרה בכאב ובעצב על הילדה הקטנה, שמחכה מדי יום שלישי ללכת לבריכה, כשהיא לא יודעת מה קרה.

"כשהתנצלתי והרגשתי בושה מהסיטואציה, הצוות הרגיע אותי שלא אדאג ושדברים כאלה קורים גם לגדולים ממנה וגם לילדים רגילים, והכל בסדר", כתבה רובין בפוסט. "ניסיתי לדבר אל ליבה של הפקידה ושלא מעיפים כך ילדה באמצע התהליך הטיפולי שלה. היא ענתה שאלו ההוראות של גבי. ביקשתי שתמסור לגבי שתבחן בינה לבין עצמה את ההתנהגות שלה כלפי ילדה אוטיסטית. היא ענתה בצעקות שאני חצופה.

"ניתקתי את השיחה, פגועה, מושפלת, וכועסת על העוול שנעשה לבתי האהובה, שזו לא אשמתה ולא צודק להעניש אותה ולהפסיק לילדה אוטיסטית טיפול שהוא
חיוני. לא ציפיתי ליחס כל כך מזעזע. זה משפיל. אני מרגישה שקיבלתי במתנה את הילדה הזו כדי שאגן עליה ואשמור עליה ואעשה כל שביכולתי שאף אחד לא יפגע לי בה.

"הכי כאב לי כשהגיע יום ג' ועברה השעה שבה היה אמור להיות הטיפול ובתי, שלא מדברת כלל, על דעת עצמה היא הלכה ולבשה את בגד הים, נעלה נעליים וניסתה להקים אותי שאקח אותה לבריכה. אני לא מוכנה לבלוע בשקט את הפגיעה הקשה בילדתי. אני כאן להגן עליה ועל אחרים עם צרכים מיוחדים, מפני אטימות ורוע לב".

"זה נורא מעליב ופוגע כשזורקים את הילדה שלך מהבריכה", מוסיפה רובין. "מדובר בהתנהגות בלתי אנושית ובלתי מקצועית, והייתי מצפה ליחס אחר ממקום שעובד עם אנשים בעלי מוגבלויות ונכויות".

בהנהלת הבריכה סירבו להגיב.